2024. május 2.

Jégkorong

2023-11-10 17:51

Kikapott az U20-as válogatott Szlovéniától a Négy Nemzet Tornán

Az olaszok elleni csütörtöki sikert követően a második fordulóban 2–1-re kikapott Szlovéniától az U20-as magyar jégkorong-válogatott a Székesfehérváron zajló Négy Nemzet Tornán.

Az U20-as magyar jégkorong-válogatott 2–1-es vereséget szenvedett Szlovénia ellen a székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban zajló Négy Nemzet Tornán. A házigazda magyar válogatott a második harmad elején Szabó Rácz Maxim révén szerzett vezetést, azonban a szlovének alig egy perccel később egyenlítettek. Az utolsó harmadot szinte végig emberelőnyben játszotta Ladányi Balázs szövetségi edző alakulata, azonban nem tudott gólt ütni, nem úgy, mint a vendégek: bő három perccel a találkozó vége előtt Sitar Filip betalált, ezzel pedig Szlovénia győzött.

Az U20-as válogatott az utolsó mérkőzését szombaton 19 órakor Franciaország ellen vívja a Négy Nemzet Tornán.

Pénteken több korosztályos nemzeti csapat is szerepelt felkészülési tornákon. Az U18-as fiúválogatott a csütörtöki Szlovénia elleni vereség után 5–1-re győzött Ausztria ellen, míg az U15-ösök 4–0-ra kikaptak nyugati szomszédainktól. Az U17-es és az U16-os fiúk is legyőzték Olaszországot, az U18-as leányok pedig a tornarendező franciákat verték 1–0-ra.

AZ UTÁNPÓTLÁS-MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI (2023. NOVEMBER 11.)
U20-as férfi : MAGYARORSZÁG–Szlovénia 1–2 (Négy Nemzet Torna 2. forduló, Székesfehérvár)
U18-as fiú: MAGYARORSZÁG–Ausztria 5–1 (Felkészülési torna, Bled, Szlovénia)
U18-as leány: MAGYARORSZÁG–Franciaország 1–0 (Felkészülési torna, Vaujany, Franciaország)
U17-es fiú: MAGYARORSZÁG–Olaszország 4–2 (Felkészülési torna, Bytom, Lengyelország)
U16-os fiú: MAGYARORSZÁG–Olaszország 2–1 (Felkészülési torna, Fondo, Olaszország)
U15-ös fiú: MAGYARORSZÁG–Ausztria 0–4 (Felkészülési torna, Kufstein, Ausztria)

(Kiemelt képünk forrása: MJSZ)