UtánpótlásSport
2024. február 29.
  • instagram
KADÉT ÉS JUNIOR VÍVÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÁPOLY)
Keresés:

Sportágak

Jégkorong

2023-11-27 19:12

Tizennégy légiós az U20-as válogatott bő keretében a budapesti divízió I/A-s vb előtt

Harmincnégy játékossal – négy kapussal, 11 hátvéddel és 19 csatárral – jövő hétfőn kezdi a közvetlen felkészülést a magyar junior jégkorong-válogatott a december 10. és 16. közötti, budapesti U20-as divízió I/A-csoportos világbajnokságra.

A bő keretben szereplők közül

14 játékos külföldi bajnokságban jégkorongozik, kilencen ott voltak már a tavalyi, askeri U20-as vb-n,

amelyen sikerült kiharcolni a bennmaradást, míg a tavaszi, angers-i U18-as vb-n 15-en vettek részt a mostani névsorból – számolt be az MTI.

Ladányi Balázs szövetségi edző csapata két edzőmeccset is játszik jövő héten a Tüskecsarnokban: kedden 16.30-tól Kazahsztán, csütörtökön ugyancsak 16.30-tól Ausztria ellen. A két találkozóra ingyenes a belépés. Utóbbi meccset követően jelölik majd ki a vb-keretet.

Az első helyezett feljut a tízcsapatos elitbe, az utolsó kiesik a divízió I/B-csoportba.

A vb-re jegyeket már lehet vásárolni, minden értékesített belépő és bérlet árából a gyermekotthonok lakóinak mindennapjait segítő Kuckó Önkéntes Programot támogatja a magyar szövetség.

A magyar válogatott bő kerete:
kapusok:
Csala Patrik (Köln, német), Hegedüs Levente (Vernal Oilers, amerikai), Szücs Botond (S-Kiekko, finn), Váradi András (Újpest)
hátvédek:
Bajkó Botond (FEHA19), Deák Márton (SaiPa U20, finn), Farkas Boldizsár (S-Kiekko, finn), Farkas Olivér (SaiPa U20, finn), Franyó Krisztián (Újpest), Horváth Alex (HC Ocelari Trinec, cseh), Horváth Donát (Leksands IF J20, svéd), Lencsés Dávid (Kiekko Vantaa, finn), Salamon Zoltán (FEHA19), Szalay Boldizsár (DVTK), Vén Bendegúz (Södertälje SK J18, svéd)
csatárok:
Bodzai Dávid (Brantford Bandits, kanadai), Csiki Hunor (DVTK), Dézsi Barnabás (FEHA19), Dobos Mihály Bendegúz (FEHA19), Farkas László (FEHA19), Hiezl Balázs (Pueblo Bulls, amerikai), Horváth Bence (Jukurit U20, finn), Laskawy Ferenc (Újpest), Lobenwein Bálint (BJA), Makai Miklós (DVTK), Mihalik Gergő (DEAC), Molnár Zétény (BJA), Nádasy Márton (Újpest), Nemes Márton (Mora, svéd), Őri Arvid (DVTK JA), Ravasz Csanád (BJA), Simon Levente (Újpest), Szabó Rácz Maxim (Újpest), Weidemann Márk (BJA)
Az U20-as divízió I/A-csoportos vb programja:
december 10., vasárnap:
Dánia–Franciaország 12.30
Magyarország–Kazahsztán 16.00
Japán–Ausztria, 19.30
december 11., hétfő:
Franciaország–Japán 12.30
Kazahsztán–Dánia 16.00
Magyarország–Ausztria 19.30
december 13., szerda:
Kazahsztán–Franciaország 12.30
Magyarország–Japán 16.00
Ausztria–Dánia 19.30
december 14., csütörtök:
Kazahsztán–Japán 12.30
Franciaország–Ausztria 16.00
Magyarország–Dánia 19.30
december 16., szombat:
Dánia–Japán 12.30
Magyarország–Franciaország 16.00
Ausztria–Kazahsztán 19.30

(Kiemelt kép forrása: MJSZ)