2024. május 12.

Jégkorong Divízió I/A-s U18-as leány jégkorong-vb

2024-01-06 21:32

Kikapott az U18-as leányválogatott a divízió I/A-s világbajnokság első meccsén

A divízió I/A-s U18-as leány jégkorong-világbajnokság első mérkőzésén kikapott a magyar válogatott a házigazda olaszoktól.

Vereséget szenvedett az olaszországi Egnában zajló divízió I/A-s U18-as leány jégkorong-világbajnokság első mérkőzésén a magyar válogatott a házigazdák ellen. Az esélylatolgatások során a vb egyik favoritjaként megjelölt olasz együttes a tizedik percben szerzett vezetést (1–0), de Bedő Botond szövetségi edző csapata nem játszott alárendelt szerepet, és több lövést is eresztett el, mint a rivális. A második játékrészben kétszer annyi alkalommal próbálkoztak a magyar lányok, mint az ellenfél, mégis az olaszok tudtak kétszer is eredményesek lenni (3–0). A harmadik harmadban, az 59. percben a magyar csapat lehozta a kapust és az addigra már kétgólos olasz, Matilde Fantin harmadszor betalált, ezzel pedig beállította a 4–0-s végeredményt.

A magyar válogatott vasárnap 19 óra 30 perckor Japánnal csap össze.

DIVÍZIÓ I/A-S U18-AS LEÁNY JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, EGNA (OLASZORSZÁG)
MAGYARORSZÁG–Olaszország 0–4
(0–1, 0–2, 0–1)
Gólszerzők: Heidenberger 10., Fantin 25., 34., 59.