2024. április 28.

Kerékpársportok

2024-01-08 17:31

Takács Zsombor második lett a zonhoveni junior világkupaversenyen

Takács Zsombor második helyen ért célba a junior terepkerékpárosok (cyclo-cross) világkupa-sorozatának zonhoveni állomásán.

Azok után, hogy néhány nappal ezelőtt a 17 éves Vas Barnabás harmadik lett a hollandiai Hulstben rendezett junior világkupaversenyen, vasárnap Zonhovenben a terepkerékpárosok másik kiemelt magyar reménysége, Takács Zsombor (18) is remekelt, és dobogóra állhatott a legutóbbi vk-viadalon.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a belgiumi versenyen a holland Senna Remijn végzett az élen,

a korosztályos Eb-ezüstérmes Takács Zsombor 37 másodperc lemaradással szerezte meg a második helyet,

míg Vas Barnabás két perc feletti hátránnyal 11. lett

A felnőtt női mezőnyben a magyar bajnok Vas Kata Blanka (22) a nyolcadik helyen tekert be, 2 perc 37 másodperc lemaradással a győztes holland Puck Pieterse mögött.

Egy nappal korábban egy másik belgiumi helyszínen, Gullegemben is rendeztek versenyt, melyen szintén részt vett Vas Blanka és Takács Zsombor is, és mindketten ötödikként értek célba a saját futamukban.

(Kiemelt képen: Takács Zsombor (balon) a dobogó második fokán Zonhovenben Fotó: Búr Zsolt)