2024. április 27.

Jégkorong Divízió I/A-s U18-as leány jégkorong-vb

2024-01-10 14:57

Hosszabbításos győzelem az osztrákok ellen az divízió I/A-s U18-as leány-vb-n

Megszerezte második győzelmét is az U18-as leány jégkorong-válogatott az egnai divízió I/A-csoportos korosztályos világbajnokságon, miután szerdán hosszabbításban verte az osztrákokat.

A három meccs után három ponttal az ötödik helyen álló magyar csapat szerdán az ötpontos osztrákokkal találkozott az olaszországi Egnában zajló, másodvonalbeli U18-as leány jégkorong-világbajnokságon.

A meccs első gólját a nyitó harmad utolsó perceiben – emberelőnyből – az ellenfél szerezte meg Zoey Hobitsch révén (0–1), majd a második húsz percben Kárpáti Karina találatával egalizáltak a mieink (1–1). A záró etapban nem született újabb, így

jöhetett a hosszabbítás, amelyben a második perc elején Hiezl Réka döntötte el a két pont sorsát.

A magyar válogatott 2–1-re nyert az osztrákok ellen.

Ezzel a sikerrel a Bedő Botond vezette csapat jelenleg öt ponttal áll, és feljött a negyedik helyre. A hatcsapatos torna első helyezettje feljut az A-csoportba, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.

Zárásként pénteken 16 órától az ötödik franciák következnek.

DIVÍZIÓ I/A-S U18-AS LEÁNY JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, EGNA (OLASZORSZÁG)
Negyedik forduló
Magyarország–Ausztria 2–1 hosszabbítás után (0–1, 1–0, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: Kárpáti Karina 37. perc,, Hiezl Réka 60+2. p., illetve Zoey Hobitsch 18. p.

(Kiemelt kép forrása: MJSZ)