2024. május 6.

Tenisz

2024-01-14 14:28

A 18 éves Dino Prizmic alaposan megszorongatta Novak Djokovicsot az Australian Open első körében

A Roland Garros tavalyi juniorbajnoka, a 18 éves horvát Dino Prizmic sérülten is igencsak nagy csatára késztette a 24-szeres Grand Slam-bajnok Novak Djokovicsot Melbourne-ben, az ausztrál nyílt teniszbajnokság első körében. Végül a szerb klasszis nyert négy játszmában.

A horvátok 18 esztendős reménysége, Dino Prizmic (ATP, 178.) a selejtezőből küzdötte fel magát az Australian Open 128-as  főtáblájára, s ezzel első alkalommal szerepelhetett Grand Slam-tornán a felnőttek között. A Roland Garros juniortornájának tavalyi győztesének igencsak fel volt adva a lecke a melbourne-i első fordulóban, ugyanis a torna 10-szeres bajnoka, a világelső Novak Djokovics várt rá. Bár Prizmicet sérülés is hátráltatta a meccs közben, összességében

remekül helytállt a szerbek 24-szeres GS-bajnokával szemben, és csak négyórás, maratoni összecsapáson maradt alul, 6:2, 6:7 (5-7), 6:3, 6:4-es arányban.

(Kiemelt képen: Dino Prizmic Forrás: Australian Open)