2024. április 28.

Asztalitenisz

2024-01-28 19:58

Négy korosztálynak rendeztek Budapest-bajnokságot

A fiúk versenyét a BVSC-Zugló otthonában rendezték, a lányok pedig az Ormai László Asztalitenisz Csarnokban küzdöttek.

A serdülő- és az újonckorú asztaliteniszezők Budapest-bajnokságát rendezték a hétvégén: a fiúk a BVSC-Zugló termében, a lányok pedig az Ormai László Asztalitenisz Csarnokban versenyeztek.

Az U15-ös korosztályban egyesben a Szombathelyi Asztalitenisz Kör játékosa, Gergely Márk nyert, a lányok viadalán pedig Dohóczki Nóra lett az első. A két fiatal egyébként párosban is a dobogó tetejére állhatott: Gergely a soltvadkerti Szabó Lénárd, Dohóczki pedig a KSI-s Fegyver Zsófia oldalán.

Az U13-asok között a Debreceni Asztalitenisz Klub ígérete, Tokai Ádám bizonyult a legjobbnak, míg az Ormai-csarnokban Fegyver Zsófia nem talált legyőzőre.

Az egy évvel fitalab korosztályban, U12-ben szintén Fegyveré lett az aranyérem, a fiúk mezőnyében pedig a ceglédi Zsigmond Simon végzett az első helyen.

A legkisebbek, az U11-esek versenyét szettveszteség nélkül nyerte a Turris SE Sopron játékosa, Gilicz Bálint, akárcsak a lányok között győztes nyírbátori Tuykodi Regina

A részletes eredmények ITT böngészhetők.

(Kiemelt képünkön: Gergely Márk Forrás: WTT)