2024. április 29.

Birkózás

2024-02-06 11:21

Éremeső a magyar lányoktól a wolfurti korosztályos nemzetközi versenyen

Leány birkózóink remekeltek a wolfurti U20-as és U17-es nemzetközi versenyen: összesen 16 érmet nyertek Ausztriában.

A hagyományokhoz híven ezúttal is február elején rendezte meg az Osztrák Birkózó Szövetség a nagyszabású „Flatz Austrian Open” elnevezésű női nemzetközi versenyét Wolfurtban – számolt be a hazai szövetség (MBSZ).

A számos nemzetet felvonultató viadalon Magyarország rendre népes csapattal képviselteti magát, és ez idén sem volt másképp. A Ligeti Richárd, Kapuvári Gábor és Kocsis Gábor vezette magyar küldöttség az U17-es korosztályban nyolc, az U20-asban pedig tizenegy versenyzőt küldött harcba a dobogóért.

A legtöbben végül éremmel zárták az év eleji erőfelmérőt, és Teleki Réka, Balázs Éda, Pupp Viktória, illetve Munk Maja az ifjúsági, Borsos Viktória és Pók Karolina pedig a juniorkorúak között nyert aranyérmet súlycsoportjában.

A mieink további hat ezüstöt és négy bronzérmet, valamint egy pontszerző negyedik helyezést is szereztek, így a fiatalabbaknál az első, az idősebbeknél a második helyen zártak a csapatpontversenyben.