Birkózás

2024-02-19 18:08

A csepeli és az angyalföldi fiatalok is remekeltek a junior válogatóversenyen

Húsz súlycsoportban birkóztak a válogatottságért az U20-as szabadfogású férfi és női birkózók Kiskunfélegyházán.

Két héttel a kötöttfogású után a szabadfogású és női birkózók is megküzdöttek egymással a juniorválogatottba kerülésért. A kiskunfélegyházi válogatóversenyen az 1912-es stockholmi olimpiai játékok bronzérmesére, dr. Varga Bélára emlékeztek a jelenlévők – számolt be a hazai szövetség (MBSZ).

A női versenyt színesítő, vajdasági növendékekkel teletűzdelt szerb csapat aranyérmet ugyan nem tudott nyerni, az ezüst- és bronzérmeknek, valamint a pontszerző helyezéseknek köszönhetően a csapatpontversenyben mégis az előkelő második helyen zárt a határon túli együttes.

A legtöbb első helyezést a Csepel TC szerezte, miután az U20-as világ- és Európa-bajnok Elekes Enikő, valamint a Terék testvérek is mindenkit maguk mögé utasítottak szombaton, így a dobogó tetején zártak a csapatpontversenyben.

68 kg: Terék Fruzsina (Csepel TC-KIMBA)
72 kg: Osváth-Nagy Noémi (Egri VSI-KIMBA)
76 kg: Nyikos Veronika (DKSE-KIMBA)

Női csapatpontverseny:
1. Csepel TC 28 ponttal
2. Szerbia 27 ponttal
3. BHSE 12 ponttal

A férfiak között a Vasas tartolt, a legkisebb kategória mellett a 86, 92 és 97 kilogrammos súlycsoportban is aranyérmet ünnepelhetett, így a csapatpontversenyben is toronymagasan győzött. Örömteli, hogy az U17-es világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Arsunkaev Musza hosszú kihagyás után ismét szőnyegre lépett, a 92 kilogrammosok között aratott magabiztos győzelmet. Az angyalföldiek mellett az Újpest is szépen teljesített, két első helyezést is behúzott az év első válogatóversenyén.