2024. április 28.

2024-03-10 21:12

Medencés ob: élre úszók és „évismétlők” a záró napon

Az egységesség jellemezte a medencés hosszútávú ob befejező napját, legalább is annyiban feltétlenül, hogy valamennyi korosztály 1500 méteren versenyzett vasárnap a Veszprém Sportuszodában.

Az utánpótlás összes évjárata másfél kilométeren tette próbára felkészültségét a zárónapon az év első jelentős úszóbajnokságán, amelyet tízedik alkalommal írtak ki a hosszabb távokon – 1500-tól 10 ezer méterig –, a legrövidebbet hagyva a végére. Javarészt az esélyesek nyertek, köztük olyanok, akik éltek azzal a lehetőséggel, amelyet a „kiöregedés” kínált számukra. Vagyis például az, hogy a legidősebb utánpótlás korosztályban, a 18-19 éveseknél a tavalyi győztesek már nem indulhattak, merthogy kinőtték e korkategóriát.

Így rukkolhatott előre a 2023-as ezüstérmesek közül

Hartmann Máté és Flück Nóra, akik tavalyhoz képest most egy helyet előre léptek, azaz bajnoki címet szereztek az U18-19-esek versenyében.

A pécsi Hartmann Máté 15:44.58 perces idővel diadalmaskodott, s mögötte a hátországban már szintén nagy névnek számító dunaújvárosi Kovács-Seres Hunor (15:44.95 p) és az érdi Poteczin Dániel (16:00.66) szerzett még dobogós helyet. A lányoknál Flück Nóra (Jövő SC-FCSM) 17:04.14 órás teljesítménnyel lett első a zalaegerszegi Nett Vivien (17:23.64) és az UTE-s Veres Laura (17:28.97) előtt.

Az ifjabb korosztályokban többnyire azoké lett az aranyérem, akik az előző két napon, a hosszabb távokon is a legjobbak voltak, közülük az U16-17-es lányoknál első Nagy Napsugár teljesítménye kívánkozik az élre, hiszen jobb idővel ért célba, mint a felnőttek bajnoka. A zalaiak kitűnősége 16:58.70 perc alatt tudta le a másfél kilométert, s győzött két kaposvári: Király Flóra (17:18.23) és Győrffy Lili (17:42.81) előtt. A fiúknál a 7500 méteren országos bajnok UTE-s Kárpáti Máté 1500 méteren is mindenkit maga mögött hagyott (16:05.36), jelentős különbséggel érve célba a másik két dobogós, Deák Gergely (Jövő SC-FCSM, 16:17.45) és Varga Levente (Vasas, 16:22.47) előtt.

A 14-15 esztendőseknél Kreisz Bálint (klubja Bohóchal, ideje 16:15.82), Huszti Márton (Darnyi Tamás SC, 16:17.89), Varga István János (Darnyi Tamás SC, 16:52.94) alkotta az éltriót, míg e korosztály hölgyeinél Bartalos Anna (TVSE) nyert (17:22.98) Kokas Fannit (Jövő SC-FCSM, 17:34.84) és Barta Biankát (Kőbánya SC, 17:37.55) megelőzve.

Bajnokot hirdettek az U10-11-es korosztályban is mindkét nemnél, a sportágtörténeti hűség kedvéért rögzítsük az érmesek sorrendjét náluk is. A fiúknál: 1. Deutsch Dániel (Jövő SC-FCSM) 19:39.24, 2. Madár Marcell (BVSC-Zugló) 20:06.28, 3. M. Kiss Mózes (Bohóchal) 20:07.17, a lányoknál: 1. Szalay Zorka (Darnyi Tamás SC) 20:16.18, 2. Szeles Lilla (Kőbánya SC) 20:19.96, 3. Tömör Janka (BVSC-Zugló) 20:33.96.

(Kiemelt képen: Hartmann Máté nyert Kovács-Seres Hunor és Poteczin Dániel előtt 1500 méteren az U18-19-eseknél Forrás: musz.hu)