2024. április 29.

2024-03-12 09:02

Hétszáz fölötti fiatalperc az NB I 24. fordulójában

A labdarúgó NB I huszonnegyedik fordulójában 749 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A három fővárosi csapat összesen két fiatalpercet gyűjtött, a DVTK és a Paks viszont továbbra sok lehetőséget ad az utánpótláskorúaknak.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság huszonnegyedik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

A forduló első mérkőzését pénteken rendezték, amelyen a Puskás Akadémia fogadta az Újpestet. A lilák kispadjára visszatérhetett az eltiltásból Mészöly Géza, aki ugyan fiatalok nélkül, de győzelemre vezette csapatát (2–0). A felcsútiak kapujában a 19 éves Pécsi Ármin állt, a 16 éves Mondovics Kevin pedig 26 percet kapott Hornyák Zsolttól, aki pozitívan nyilatkozott a meccs után a fiatalról.

A szombati játéknapot a Mezőkövesd–Diósgyőr találkozó nyitotta, amelyen a vendégek 2–1-es sikert arattak. A hazaiaknál kezdett, és 56 percet játszott a 20 esztendős Szolgai Máté, a második félidőben pedig pályára lépett a szinten 20 éves Szilágyi Szabolcs, ám piros lapot kapott, így idő előtt az öltözőbe kellett vonulnia. A miskolci csapatban továbbra is jól szerepel a két fiatal:

a 20 éves Bényei Ágoston gólt szerzett, és a 88. percben cserélte le a vezetőedző,

míg a 19 esztendős Jurek Gábor 61 percet játszott.

A Kecskemét hazai pályán magabiztosan, 3–1-re verte a Kisvárdát. Mindkét csapatban a második félidőben állt be utánpótláskorú játékos: a liláknál 19 percet szerepelt a 19 éves Helmich Pál, a kiesőzónában lévő Kisvárdában pedig 26 percet játszott a vele egyidős Raúl-Martin Stefan.

Elvesztette a listavezető pozícióját a Paks, miután 1–1-es döntetlent ért el hazai pályán a Debrecen ellen. A tolnaiak kapuját a 20 éves Simon Barnabás őrizte, csereként 28 percre beáll az orrtörésből felépülő 20 éves Vas Gábor, valamint a 19 esztendős Horváth Kevin is a pályán töltött 19 percet. A Lokiban végigjátszotta a meccset a 20 éves Baranyai Nimród.

A harmadik helyen álló Fehérvár a Sóstói stadionban kikapott 2–0 az élre álló Ferencvárostól. Egyik csapatban sem kezdett korosztályos futballista, ám a Vidiben a meccs közben öten is lehetőséget kaptak: a 20 éves Simut Mario és a 19 esztendős Tóth Tamás Vid 33-33-at, a 19 esztendős Pető Milán 22-t, míg a vele egykorú Berki Marcell és a 16 éves Kovács Patrik 3-3 percet játszott. A Fradi ezúttal is fiatal nélkül győzött.

A forduló utolsó mérkőzésén az MTK Budapest Zalaegerszegre látogatott.

A hazaiak a félidőben cserélték be a 19 éves Gruber Zsombort, aki gólt is szerzett, ezzel pedig négy mérkőzésen három találatnál jár a ZTE-ben.

A vendégcsapatban csak a végjátékban kapott lehetőséget a 19 éves Kovács Patrik. A találkozó 2–2-es döntetlennel zárult.

A 21. fordulóban elmaradt a Ferencváros–Diósgyőr mérkőzés, ezért az adatsor nem teljes.
Szembetűnő, hogy a 24. fordulóban a három fővárosi csapat összesen 2 percet szánt az utánpótláskorú labdarúgóknak,

a Diósgyőr, a Paks és a Puskás Akadémia viszont a tavaszi szezonban meglehetősen nagy számban gyűjtögeti a fiatalperceket.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 24. FORDULÓJÁBAN: 749