2024. május 4.

Tenisz

2024-04-13 20:53

Nemcsek Gréta junior ITF-tornát nyert Ausztriában

A 14 éves teniszező, Nemcsek Gréta pályafutása második junior ITF-tornáját nyerte az ausztriai Guessingben.

Az ausztriai, J30-as besorolású ITF-teniszversenyen magyar házidöntőt rendeztek a lányok egyes küzdelmeiben, miután a második kiemelt Nemcsek Gréta mindössze egy gémet vesztett a döntőig vezető úton, míg ellenfele a fináléban az a Kardos Lora volt, aki a hetedik, az első és a harmadik kiemeltet is búcsúztatta a versenyen – számolt be a hazai sportági szövetség (MTSZ).

Kardos karrierje első döntőjében a junior ITF-sorozatban azonban végül nem tudta legyőzni Nemcseket, aki 6:3 6:4-re felülmúlta őt, így Gréta emelhette magasba a legjobbnak járó trófeát.

Párosban is volt magyar érdekeltség a végjátékában: Benke-Giosanu Izabella és Bak-Szabó Norina kettőse az elődöntőig jutott.

(Kiemelt kép forrása: MTSZ)