2024. május 2.

Jégkorong U18-as fiú divízió I/A-s jégkorong-vb

2024-04-14 19:39

Legyőzte a házigazda dánokat az U18-as válogatott a divízió I/A-s vb nyitányán

Bár az első gólt még a dánok szerezték, a magyar csapat a folytatásban remekelt, és végül 4–1-es győzelmet aratott a házigazdák ellen Frederikshavnben, a divízió I/A-csoportos U18-as jégkorong-világbajnokság első játéknapján.

Az U18-as fiú jégkorong-válogatott vasárnap a hazai pályán szereplő dánok ellen nyitotta meg szereplését a második vonalbeli korosztályos vb-n. A két csapat csütörtökön felkészülési meccsen egyszer már megmérkőzött egymással Frederikshavnben, akkor a mieink győztek 7–4-re. Három nappal később ezúttal már „élesben", a világbajnokságon csaptak össze a felek.

A magyar kapuban Pásztor Viktor kezdett, és az első tíz percben még nem igazán akadt dolga, egyik kapu előtt sem alakult nagyobb helyzet. A kiegyenlített játékot hozó nyitó harmadban összességében a magyar együttes próbálkozott több lövéssel próbálkozott, viszont az első gólt sajnos nem Svasznek Bence tanítványai jegyezték. A dánok Oliver Larsen szerencsés góljával a 16. percben megszerezték a vezetést, ám a mieink lendületét ez cseppet sem törte meg: másfél perccel később Aleksandar Antonijevic egyenlített, egy kapusról kipattanó korongból betalálva. Ezután a játékrész végén még Pásztor bravúrjára is szükség volt a dánok ziccerénél.

A magyar csapat remek rajtot vett a dánok ellen a divízió I/A-s U18-as vb-n Forrás: MJSZ

Kiválóan indult a második etap: Lőczi Barnabás nagyszerű tálalását követően a magyar válogatott legfiatalabb tagja, a még csak 15 éves Szongoth Domán lőtt kapásból, így már a mieinknél volt az előny (2–1). Majd a harmad utolsó szakaszában sikerült tovább növelni az előnyt Fehér Kolos bombagóljával (3–1).

A záró húsz perc elején Pásztor Viktor jól állta a sarat a kapuban, így a dánok előtt hiába adódtak helyzetek, nem tudtak közelebb jönni. Mígnem a 48. percben Laskawy Ferenc szép befejezésével (emberelőnyből) már hárommal álltak jobban a magyar fiúk (4–1). A legvégén már nem született újabb gól,

a válogatott 4–1-es győzelemmel rajtolt a házigazdák ellen.

Folytatás hétfőn 13 órától a németek ellen.

DIVÍZIÓ I/A-CSOPORTOS U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, FREDERIKSHAVN (DÁNIA)
Magyarország–Dánia 4–1 (1–1, 2–0, 1–0)
Gólszerzők: Aleksandar Antonijevic 18. perc, Szongoth Domán 22. p., Fehér Kolos 39. p., Laskawy Ferenc 48. p., illetve Oliver Larsen 16. p