2024. május 16.

2024-04-29 18:32

Az NB I 30. fordulójában 989 percet játszottak a fiatalok

A labdarúgó NB I harmincadik fordulójában 989 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A 18 éves Lisztes Krisztián góllal és gólpasszal járult hozzá a Ferencváros győzelméhez.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

A forduló első mérkőzését, a Zalaegerszeg–Puskás Akadémia találkozót pénteken rendezték. A hazai csapatban 12 percet játszott a 20 éves Németh Dániel, a vendégek kapuját pedig a 19 esztendős Pécsi Ármin védte. A meccset a ZTE nyerte 1–0-ra.

A szombati játéknapot a második helyért hajtó Paks és a már kiesett Mezőkövesd összecsapása nyitotta. A tolnaiaknál 10 percet kapott a 20 éves Vas Gábor, míg a vendégeknél végig a pályán volt a 20 éves Szolgai Máté és 12 percet játszott a szintén 20 esztendős Szilágyi Szabolcs. A „magyar csapat” 2–1-re győzött.

A Diósgyőr a Kecskemétet fogadta, a találkozón nem született gól.

A miskolci csapatban a 21 éves Bényei Ágoston 74, a 18 éves Fekete Vince 17, a debütáló, 18 éves Ferencsik Bálint pedig 8 percet játszott.

A vendégegyüttesben a 19 esztendős Helmich Pál az első félidőben kapott szerepet.

A Debrecen otthonába látogatott az Újpest, amely pont nélkül utazott haza ugyanis 1–0-ra nyert a DVSC. A hajdúságiaknál a 20 éves Baranyai Nimród és a vele egyidős Vajda Botond végig játszott, a 19 éves Batai Tamás pedig 17 percet kapott. Újpesti oldalon a 20 éves Geiger Bálint kezdett, és nem is cserélték le, míg a hosszabbításban bemutatkozott a 18 éves Mucsányi Miron.

Vasárnap a kieső helyen álló Kisvárda az éremesélyes Fehérvárral csapott össze, és meglepetésre a kelet-magyarországiak győztek 1–0-ra.

Akárcsak a 29. fordulóban, a 21 éves Kovács Marcell kapott gól nélkül zárta a meccset,

továbbá 72 percet játszott a 19 éves Raul-Martín Stefan és a végjátékban beállt a 17 esztendős Osztrovka Maxim. A fehérváriaknál 9-9 percet töltött a pályán az egyaránt 19 éves Berki Marcell és Pető Milán.

Az „örök rangadón”, az MTK Budapest–Ferencváros mérkőzésen 2–1-re nyertek a már bajnok vendégek. A kék-fehéreknél 81 percet játszott a 20 éves Horváth Artúr, illetve 10-et a szintén 20 esztendős Kovács Mátyás.

Az FTC-ben december óta először szerepelt kezdőként a 18 éves Lisztes Krisztián, aki gólt szerzett és gólpasszt is adott,

majd a 71. percben lecserélte Dejan Sztankovics vezetőedző.

A bajnokság utolsó három fordulójára rákanyarodva azt figyelhetjük meg, hogy a Debrecenben folyamatosan több mint száz percet játszanak a fiatalok meccsenként, illetve a Kisvárda is rendre sok lehetőséget ad a korosztályos futballistáknak.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 30. FORDULÓJÁBAN: 989

Osztrovka Maxim: 1

(Kiemelt képünkön: A 18 éves Lisztes Krisztián góllal és gólpasszal járult hozzá a Ferencváros MTK elleni győzelméhez Forrás: fradi.hu)