UtánpótlásSport
2024. július 16.
  • instagram
Junior férfi kézilabda Európa-bajnokság, Szlovénia
Keresés:

Sportágak

Kajak-kenu

2024-05-12 17:18

Utánpótlásérmek a szegedi felnőttvilágkupáról

Olimpiai kvóta nem, világkupaérem viszont több is jutott a magyar kajak-kenu utánpótlásnak Szegeden.

Az elmúlt napokban Szeged lett a kajak-kenu világ központja, ugyanis előbb európai pótkvalifikációs versenyen, rögtön utána pedig felnőttvilágkupán mérték össze a tudásukat a sportág legjobbjai.

A mezőnyből a magyar utánpótlás sem hiányzott, mindkét szakágban bőven akadt 2001-es vagy annál fiatalabb induló, akinek a klasszisaink mellett szurkolhattunk.

A legjobb eredményt kétségkívül a hazai pályán versenyző Kiss Ágnes szállította.

A 18 éves szegedi kenus 500 méteren egyesben verhetetlen volt, Molnár Csanáddal pedig párban ugyanezen a távon harmadikként zárt, így két éremmel fejezte be a világkupát. A hosszabb távokon, pontosabban egy és öt kilométeren Zagyvai Borka villogott, előbbin második, utóbbin harmadik lett. A magyar utánpótlás ötödik érme pedig a Zagyvaival egyidős, 2004-es születésű Kiskó Rékához köthető, aki Béke Kornéllal egy hajóban zárt bronzzal K2 500 méteren.

Olimpiai kvótaszerzésre egyedül a Csikós Zsóka, Kőhalmi Emese kettősnek nyílt esélye az utánpótlásból, 500 méteren: a fiatalok végül hatodikként végeztek a fináléban, így nem tudtak kvalifikálni a párizsi játékokra.

A MAGYAR KAJAK-KENU UTÁNPÓTLÁS EREDMÉNYEI A SZEGEDI EURÓPAI PÓTKVALIFIKÁCIÓS VERSENYEN ÉS VILÁGKUPÁN:
Férfiak
K-1 200: Tamás Gergő (2005) – elődöntő
K-2 500: Kurucz Levente (2003), Opavszky Márk (2001) – 4. hely
K-4 500: Hidvégi Hunor (2004), Fodor Bence (2002), Kurucz Levente (2003), Balogh Gergely (2001) – elődöntő
C-1 500: Rumi Gergő (2003) – B-döntő 6. hely
C-1 5000: Fodor Nicholas (2001) – 4. hely
C-2 500: Kollár Kristóf (2001), Fejes Dániel – elődöntő
C-2 1000: 
Molnár Csanád (2004), Juhász István (2005) – nem értek célba a döntőben
Fodor Nicholas (2001), Hodován Dávid (2001) – 4. hely
Nők
K-1 200: 
Fojt Sára (2003) – 6. hely 
Rugonfalvi-Kiss Janka (2004) – elődöntő
K-1 500: Fojt Sára (2003) – 8. hely
K-1 5000: Csikós Zsóka (2001) – 4. hely
K-2 500: 
Csikós Zsóka (2001), Kőhalmi Emese (2002) – 6. hely
Nemes Réka (2004), Dráviczki Dóra (2003) – B-döntő 8. hely
K-4 500: Kiskó Réka (2004), Rugonfalvi-Kiss Janka (2004), Kőhalmi Emese (2002), Csikós Zsóka (2001) – 9. hely
C-1 200: Horányi Dóra (2002) – B-döntő 3. hely
C-1 500: Kiss Ágnes (2005) – 1. hely
C-1 1000: Zagyvai Borka (2004) – 2. hely
C-2 200:
Bragato Giada, Benkucs Kíra (2005) – 4. hely
Opavszky Réka (2003), Csorba Zsófia (2003) – 5. hely
C-2 500:
Bragato Giada, Benkucs Kíra (2005) – 5. hely
Opavszky Réka (2003), Csorba Zsófia (2003) – elődöntő
C-1 5000: Zagyvai Borka (2004) – 3. hely
Vegyes
C-2 500: Kiss Ágnes (2005), Molnár Csanád (2004) – 3. hely
K-2 500: Kiskó Réka (2004), Béke Kornél – 3. hely és Dráviczki Dóra (2003), Tamás Gergő (2005) – 4. hely

(Kiemelt képünkön: Kiss Ágnes Forrás: MKKSZ)