UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

Birkózás

2024-05-17 21:04

Sillei Janka U15-ös Európa-bajnok a 42 kg-osok között

Sillei Janka aranya mellett két másik magyar érem is született pénteken a görögországi Loutrakiban zajló U15-ös birkózó Európa-bajnokságon.

A szabadfogásúak után a lányokon volt a sor a görögországi Loutrakiban zajló U15-ös birkózó Európa-bajnokságon, a pénteki nap pedig meghozta az esemény első magyar érmeit is. A 42 kg-osok között Sillei Janka első helyen végzett, amivel már kétszeres Európa-bajnok, ugyanis 2023-ban a 39 kg-osok versenyét nyerte meg Kaposváron. A Vasas SC versenyzője a döntőben 11–0-ra győzte le horvát ellenfelét.

Jung Zsófia és Balázs Zea is dobogón zárt, mindkét sportoló harmadik lett, míg Pusztai Kata és Bereczki Réka ezúttal az ötödik helyezést érte el. A magyar lányok a csapatpontverseny harmadik helyén végeztek Görögországban.