UtánpótlásSport
2024. július 18.
  • instagram
Junior férfi kézilabda Európa-bajnokság, Szlovénia
Keresés:

Sportágak

Birkózás

2024-06-25 18:43

Kolompár Imre bronzmeccses az újvidéki U17-es Eb-n

Három győzelme után a kötöttfogású Kolompár Imre (71 kg) az elődöntőben nem bírt azeri riválisával, így szerdán a bronzéremért birkózhat az újvidéki U17-es Európa-bajnokságon.

Az első napon szőnyegre lépő öt magyar fiatal után kedden újabb öt kötöttfogású birkózónk kezdte meg szereplését az újvidéki U17-es Eb-n. 

A hazai szövetség (MBSZ) beszámolója szerint az 71 kilósok között induló,

U15-ös Eb-bronzérmes Kolompár Imre elődöntőt birkózhatott a második versenynapon.

A monoriak reménysége előbb cseh, majd lengyel és román ellenfelét is magabiztos teljesítménnyel győzte le, míg a döntőbe jutásért az azeri Ahmadlival csapott össze, de végül nagy küzdelemben 7–3-ra kikapott, így bronzmeccsen folytathatja.

Mindeközben a 92 kilogrammos súlycsoportban érdekelt Budai András is jól kezdett: portugál és osztrák riválisa sem bírt vele, ám a negyeddöntőben a bolgár Vaszilev megállította őt. Kazinczy Bálint (51 kg) a selejtezőben legyőzte cseh ellenfelét, ezt követően viszont ő is a legjobb négy közé jutásért maradt alul, neki a román Vlad parancsolt megálljt. Szuromi László (45 kg) és Olasz Bende (60 kg) egy-egy vereséget követően a vigaszágon folytathatja, miután mindkettejük legyőzője bejutott a másnapi döntőbe.

A hétfői negyeddöntős vereségét követően kedden Scheuring Vilmos (80 kg) kikapott a vigaszágon, ezzel számára véget ért a kontinensviadal.

A magyar versenyzők mérkőzései:
Vigaszági mérkőzések:

80 kg: Nichita Apostol (moldovai)–Scheuring Vilmos '1–1 (később szerzett ponttal)
Selejtezők:
45 kg: Aszlanbek Kosztojev (független egyéni induló, orosz)–Szuromi László 9–0 (Szuromi vigaszágra került, miután az orosz a döntőig meg sem állt)
51 kg: Kazinczy Bálint–Radovan Snajdr (cseh) 5–3
71 kg: Kolompár Imre–Bruno Hanzel (cseh) 4–2
92 kg: Budai András–Nikita Katerynyuk (portugál) 9–0
Nyolcaddöntők:
60 kg: Aleksz Margarjan (örmény)–Olasz Bende 10–0 (az örmény döntőbe jutott, így Olasz a vigaszágon javíthat)
71 kg: Kolompár Imre–Michal Kaluzny (lengyel) 8–2
92 kg: Budai András–Lukas Pölzleitner (osztrák) 8–0
Negyeddöntők:
51 kg: Luis Vlad (román)–Kazinczy Bálint 4–1
71 kg: Kolompár Imre–Patrick Rotaru (román) 3–0
92 kg: Radosztin Vaszilev (bolgár)–Budai András 7–1
Elődöntők:
71 kg: Yusif Ahmadli (azeri)–Kolompár Imre 7–3

(Kiemelt képen: Kolompár Imre Forrás: UWW/MBSZ)