UtánpótlásSport Kajak-kenu: öt magyar arany pénteken a plovdivi korosztályos vb-n
Junior férfi kézilabda Európa-bajnokság, Szlovénia

Röplabda

2024-07-07 13:25

Hat érmet nyertek a magyar párosok a szlovéniai utánpótlás MEVZA-tornán

Egy-egy arany és ezüst mellett négy bronzéremmel tértek haza a korosztályos válogatott strandröplabdázóink a szlovéniai MEVZA-tornáról.

A szlovéniai Portorožban rendezték a Közép-Európa Kupa (MEVZA) nemzetközi utánpótlás strandröplabda-bajnokság legutóbbi állomását, méghozzá három korosztályban (U16, U18 és U20), tizenkét magyar párossal a mezőnyben – írja a hunvolley.hu.

A magyar fiatalok kitettek magukért, ugyanis mindhárom korosztályban sikerült érmeket nyerniük. A legidősebbek között a fiúknál a Tari Bence, Veress Ákos páros a döntőig menetelt, amelyben szlovén ellenfelét 2:1-re legyőzve aranyérmet szerzett. Szoros meccset vívott az U16-os korosztály leánydöntőjében Boros Lilla Lotti és Pádár Réka duója a csehekkel, akik 2:1-re legyőzték a magyar párost, amely ezzel ezüstérmet szerzett. Emellett mind az U16-osok, mind az U18-asok mezőnyében magyar páros állhatott a dobogó legalsó fokára.