Ludányi Levente nem maradt adós az érmekkel az U15-ös Gymnasiadén
Az FTC tornászreménysége, Ludányi Levente három ezüstöt és egy bronzot nyert a szerbiai U15-ös Gymnasiadén, amellyel az érmek számát tekintve a magyar küldöttség legeredményesebb versenyzője lett az iskoláskorú sportolók multisporteseményén.
Április első felében a szerbiai Zlatibor adott otthont az U15-ös Gymnasiadénak, amelyen a magyar fiatalok összesen nyolc érmet szereztek, és ebből ötöt a tornászok nyertek.
Egyéni összetettben és lólengésben is ezüst-, míg korláton bronzérmes lett, mindemellett a csapatversenyben (Bánki Márkkel, Lukács Gáborral, Nagy Dániellel és Yu Yeongbeom Christiannal kiegészülve) szintén második helyen végzett.
„Mindenképpen fontos erőfelmérő volt a Gymnasiade az U15-ösöknek – kezdte az értékelést Ludányi edzője, Puskás Péter az Utánpótlássportnak. – Azt tudni kell, hogy mivel az ifjúsági korosztály alapvetően a tizennégy-tizennyolc éves korcsoportot öleli fel, így nem sokszor van lehetőségünk arra, hogy ezen az intervallumon belül csupán egy-egy évjáratban felmérjünk, és megnézzük, hogy ki hol is tart pontosan a nemzetközi mezőnyhöz képest. A mostani U15-ös Gymnasiadén éppen erre nyílt alkalmunk, hiszen az elsőéves ifikről kaphattunk egy átfogó képet, ami már csak azért is fontos, mert a 2028-as korosztályos Európa-bajnokság idején éppen ezek a fiatalok lesznek majd utolsóéves ifjúsági korúak, és ők lehetnek majd akkor a főszereplők.
de igazából ugyanez a többiekről is elmondható. Nem véletlen, hogy a csapatversenyben például mindössze harminchétezred ponttal maradtak le a srácok az aranyéremről, és lettek végül másodikok. Visszatérve konkrétan Levi teljesítményére:
Persze, ez csupán egy pillanatnyi állapot, ráadásul rendkívül fiatal versenyzőkről beszélünk, szóval nem érdemes elbízni magunkat ettől az eredménytől. Azt szoktam mondani, hogy a tornasport kicsit olyan, mint a maratoni futás: nem az fog nyerni, aki az elején vezet, hanem majd a célegyenesben kell elöl lenni, ami az esetünkben azt jelenti, hogy türelmesen dolgozva majd felnőttkorra kell igazán beérnie a tornászoknak.”

Leventének és a kortársainak az U15-ös Gymnasiade volt az első félév legfontosabb és legrangosabb nemzetközi megmérettetése.
„Nagyon örülünk, hogy ez a verseny végül ilyen jól alakult, és összesen négy érmet is sikerült szerezni.
Ami ugyancsak előnyére válik, hogy viszonylag erős a hazai konkurencia a korosztályában, ezáltal itthon is van kivel rivalizálni, ettől pedig csak jobb teljesítményre sarkallják magukat, illetve a másikat is.”
Ludányi elmondta, hogy az elért eredményekkel még a saját várakozásait is sikerült jócskán felülmúlnia.
– emlékezett vissza Levente. – Bár az elején még igencsak izgultam, összességében nagyon élveztem a Gymnasiadén való szereplést. A verseny napján ahogy túl voltam az első szeren, nagyon megkönnyebbültem, onnantól sikerült levetkőznöm az izgulást, és hálistennek jó, pontos gyakorlatokat tudtam bemutatni, különösebb rontások nélkül.

Hozzátatte, korábban még nem volt alkalma ehhez hasonló kiemelt nemzetközi versenyen részt venni, mindezek fényében a Gymnasiadén elért sikereit pályafutása eddigi legnagyobb diadalainak tartja.
Az pedig külön nagy büszkeséggel tölt és felemelő érzés, hogy én lehettem így a magyar küldöttség legeredményesebb sportolója az érmek számát tekintve. Igyekszem ezekből az eredményekből erőt meríteni, és a továbbiakban is hasonlóan keményen, alázatosan dolgozni, hogy idővel még ennél is nagyobb sikereket tudjak elérni.”
(Kiemelt kép forrása: FTC-Telekom tornaszakosztály)