UtánpótlásSport
2025. június 2.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2025-05-30 20:12

„Ha jól teljesítek, idővel felnőttszinten védhetek a Barcában” – Yaakobishvili Áron

Yaakobishvili Áron, a Barcelona 19 éves kapusa a La Masián töltött nyolc éve és a sikerekben gazdag idénye után úgy érzi, készen áll a felnőttfutballra.

A Barcelona 19 éves labdarúgójával, Yaakobishvili Áronnal a Nemzeti Sport készített interjút. A fiatal ebben az évadban U19-es bajnok, Király-kupa- és UEFA Ifjúsági Liga-győztes lett együttesével, most pedig elérkezettnek látja, hogy átlépjen a felnőttfutballba.

„Az a célom, hogy kölcsönben védjek egy idényt, utána pedig visszatérjek a Barcelonához mondja Yaakobishvili.  A legfontosabb, hogy olyan klubhoz kerüljek egy évre, ahol engem akarnak, bíznak bennem, és szem előtt tartják azt, hogy a jövőm szempontjából igencsak fontos időszakot töltök az adott csapatnál, kölcsönösen segítsük egymást. Nyitott vagyok a külföldi folytatásra is, szeretnék első osztályú csapatban védeni.

Szóba jött Belgium, Hollandia és Lengyelország, a La Liga 2 is jó terep lenne,

ám ezek egyelőre csak tervek, konkrétumok még nincsenek az ügyemben.”

Majd így folytatta, utalva a Barcelonára:

„Egyértelművé tették, hogy hosszabb távon számolnak velem, ennek bizonyítéka a hároméves megállapodásunk. Elmondták, mi a céljuk velem: az a terv, hogy kölcsönben szerezzek felnőttszinten meccsrutint, gyűjtsek némi tapasztalatot, utána pedig a klubhoz visszatérve megnézik, mennyit léptem előre. Nem ígértek semmit, egy ekkora klubnál semmi sincs garantálva, de számítanak rám, és ahogy eddig, ezután is minden csak rajtam múlik:

ha jól teljesítek, szerintem minden megvan bennem ahhoz, hogy idővel felnőttszinten védjek a Barcelonában.

Tudom, ez ambiciózus cél, ám úgy érzem, ha minden nap kemény és alázatos munkával teszek érte, elérhetem.”

(Kiemelt képünk forrása: Barcelona)