UtánpótlásSport
2026. június 23.
  • instagram
U20-as női kézilabda-világbajnokság, Kína
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2026-06-23 16:01

A ZTE bejelentette az FTC-től érkező Kiss Máté szerződtetését

A ZTE FC labdarúgócsapata szerződtette az FTC utánpótlás-válogatott csatárát, a 17 éves Kiss Mátét.

A 17 éves Kiss Máté a Ferencváros utánpótlásából a ZTE FC labdarúgócsapatához csatlakozik, első profi szerződése 3+1 éves időtartamra szól – jelentette be a zalai klub a honlapján.

Kiss az U15-ös, az U16-os és az U17-es korosztályos válogatottakban is bemutatkozott már. A három korosztályt együttvéve összesen 20 mérkőzésen lépett pályára, amelyeken három gólt szerzett, az U17-es csapatban gólpasszt jegyzett.

„Azért döntöttem a ZTE mellett, mert az első pillanattól kezdve nagyon szimpatikus volt a teljes projekt. Éreztem, hogy valóban szeretnének engem a klub kötelékében tudni, és látom, hogy itt lehetőségem lesz fejlődni, fokozatosan beépülni a felnőtt labdarúgásba.

Szeretném felvenni a ritmust és tapasztalatot szerezni, ez pedig a tökéletes környezet hozzá.

A korábbi eredményeimhez nagyban hozzájárult, hogy kiváló képzést kaptam, és mindig remek szakemberek vettek körül. A Ferencvárosnál egy nagyszerű korosztály tagja lehettem, de természetesen én is rengeteget dolgoztam azért, hogy felfigyeljenek rám. Szeretném az NB III-ban is ezt a stabil teljesítményt nyújtani, és a játékommal felkelteni a felnőtt csapat érdeklődését is. Hosszú távon azzal az egyértelmű céllal érkeztem, hogy bemutatkozzak az első csapatban, amelyet aztán gólokkal is segíthetek” – nyilatkozta Kiss, aki kezdetben tehát az NB III-as csapatban kaphat lehetőséget.

(Kiemelt képünkön: Kiss Máté Fotó: ztefc.hu)