2016-08-05 22:57

Szlovénia is kipipálva

Jól játszva, magabiztosan, 27-24-re nyert Szlovénia ellen a férfi junior kézilabda-válogatott a korosztály Dániában zajló Európa-bajnokságán. Gyurka János együttese így szombaton délután fél hattól Svájc ellen, a kilencedik helyért zárja a viadalt.

reb A junior férfi Európa-bajnokság küzdelmeit jóval szellősebb menetrend szerint bonyolítják le Dániában, mint az öt nappal ezelőtt s a magyaroknak ötödik helyet hozó ifjúsági leány-világbajnokságot. Ezért aztán a középcsoport két, sikerrel megvívott csatája után pihenőnap várt a magyarokra Vamdrupban, majd az utolsó két fellépés. Először a B csoportban Spanyolország és Izland mögött harmadikként végző szlovének ellen volt jelenése Gyurka János alakulatának. Az ellenfél a svájciaktól kikapott, de a szerbeket legyőzte.
ligetvari
ligetvari
Bartók Donát sikeres kísérlete megadta az alaphangot, s kicsivel később 2-0-ra vezettek a magyarok, ám a rivális négy perc alatt 6-3-ra fordított. Olybá tűnt, ez lesz az egyetlen fellángolása, hiszen onnan kezdve folyamatosan elhúztak Ligetvári Patrikék, például az előző szezonban a Balatonfüredben remeklő átlövő pontos lövéseinek köszönhetően. A 17. percben már 10-5-öt, Mikita Bence gólja után a 25.-ben pedig már 15-8-at mutatott az eredményjelző. Juhász Ádám értékesítette a heteseket, Varjú Martin pedig a szélről élt a lehetőségeivel, így a szünetben abszolút megérdemelten vezettek 15-9-re a magyarok. A második felvonás annak ellenére sem hozott érdemi változást, hogy a szlovének olykor négy gólra zárkóztak. Juhász továbbra is magabiztosan állt a büntetővonalra, a magyar mag a lelátón továbbra is hangosan biztatta övéit, s a közvetítésben az is hallatszott, ahogy a társak szurkolnak egymásnak. Rózsavölgyi egyik védésekor konkrétan az egész kispad talpra ugrott. Szinte a teljes második játékrészben magabiztosan vezetett Magyarország, ám a végére váratlanul szoros lett. Két perccel a vége előtt kettőre csökkent a különbség, ám a nagy izgalmakat megelőzve Juhász a hatosig és gólig kígyózott, majd újra betalált. Végül 27-24-re győzött a zöldmezes gárda, amely szombaton délután fél hattól Svájccal mérkőzik meg, a kilencedik helyért. A finálét Spanyolország és a nagy esélyes Franciaországot drámai csatában 35-33-ra felülmúló Németország vívja vasárnap. A korábbi anyagainkat itt olvashatja: előzetesMagyarország–HorvátországMagyarország–Svédország,Magyarország–NémetországGyőri MátyásMagyarország–Hollandia,Magyarország–Macedónia

FÉRFI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA A 9-12. helyért, 1. mérkőzés Magyarország–SZLOVÉNIA 27-24 (15-9) Vamdrup, Syd Aréna Játékvezetők: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak) Magyarország: Rózsavölgyi, Balogh (kapusok), Bartók 5, Fekete, Füzi 2, Gábor, Győri, Hanusz 2, Juhász 6 (3), Kovács M. 1, Ligetvári 6, Mikita 1, Sinkovits, Szeitl, Tóth, Varjú 4. Szövetségi edző: Gyurka János Szlovénia: Leben, Urbic (kapusok), Cvetko, Groselj 2, Kastelic, Kavcic 2, Malus 4, Marguc 4, Moljk, Planinc 2, Raso 5, Sokolic 1, Stojnic 1, Velkavrh 3, Zugan. Szövetségi edző: Nikola Markovic Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3 További eredmények: Elődöntők Spanyolország–Horvátország 31-21 (17-8) Németország–Franciaország 35-33 (15-15, 30-30, 33-31) 5-8. helyért Dánia–Izland 34-28 (15-18) Norvégia–Lengyelország 35-28 (16-14) 9-12. helyért Svájc–Hollandia 32-26 (14-11) 13-16. helyért Szerbia–Macedónia 30-21 (13-9) Svédország–Oroszország 29-24 (14-9)