2018-05-31 19:26

Késely–Milák 3–2

Az ifjúsági úszó országos bajnokság második napja is nagy csatákat hozott, ismét a „megszokott” két versenyző emelkedett ki a mezőnyből: a Kőbánya SC versenyzője, Késely Ajna három, az érdi Milák Kristóf pedig két számban győzött csütörtökön Hódmezővásárhelyen.

Bruckner Vince – utanpotlassport.huA hódmezővásárhelyi ifjúsági úszó országos bajnokság első napja két legjobb utánpótláskorú versenyzőnk, Milák Kristóf és Késely Ajna miatt maradt emlékezetes. Az érdiek versenyzője három számban győzött szerdán, míg a Kőbánya SC fiatalja egy aranyérme mellett háromszor is dobogóra állhatott. Így fordultak rá a legrangosabb hazai viadal második napjára.

Késely Ajna 400 m gyorson és 200 m vegyesen is győzött csütörtökön az ifi ob-n Fotó: Bornemissza Péter/Oldalvonal
Amelyen az első versenyszám mindjárt nagy izgalmakat hozott. 400 m gyorson Milák Kristóf és a bajai Kalmár Ákos csatázott hatalmasat, Milák az utolsó száz méteren fordított, s győzött. A lányok között a papírformának megfelelően Késely Ajna nyert ezen a távon, bár hozzá kell tenni, alaposan megszorongatta őt az érdi Barócsai Petra, aki kevesebb, mint fél másodperccel maradt el Késelytől. A legrövidebb pillangót távon ismét Milák Kristóf ünnepelhetett. Amennyire ötven méteren lehet, magabiztosan győzött, több, mint egy másodperccel előzte meg a második helyen záró Nyilas Kornélt (Iron). A lányok mezőnyében a Délzalai Vízmű 17 éves versenyzője, Varga Dominika nyerte a sprintszámot, közvetlenül a nyíregyházi Hatházi Dóra előtt ért célba. Magabiztosan szerezte meg az aranyérmet 200 m vegyesen a Budafóka 16 esztendős úszója, Zombori Gábor. Másfél másodperccel utasította maga mögé az újpesti Kós Hubertet. A lányok között a 400 gyorson győztes Késely Ajna újra győzött, rajta kívül a százhalombattai Ilyés Laura és a BVSC-s Nagy Réka állhatott dobogóra. A nap a 4x200-as gyorsváltók versenyével zárult, a fiúk mezőnyében fölényes sikert aratott a Darnyi Tamás SC négyese (Huszti Dávid, Szabó Bálint, Lakner Dávid, Bukovics Milán), a lányok között a Kőbánya SC és az Eger különcsatájából a fővárosiak kerültek ki győztesen, a Berecz Blanka, Onofer Enikő, Borsi Anett, Késely Ajna összeállításban szerezték meg az aranyérmet. Az ob harmadik, pénteki napján is nagy küzdelmekre van kilátás, a műsorban szerepel többek között a 400 m vegyes, a 100 m gyors és a 200 m hát is.

IFJÚSÁGI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, 2. NAP (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY) Fiúk. 400 m gyors: 1. Milák Kristóf (Érd, 3:55.12), 2. Kalmár Ákos (Baja), 3. Huszti Dávid (Darnyi Tamás SC); 50 m pillangó: 1. Milák Kristóf (Érd, 24.15), 2. Nyilas Kornél (Iron), 3. Galyassy Szilárd (Budafóka SE); 200 m vegyes: 1. Zombori Gábor (Budafóka SE, 2:03.95), 2. Kós Hubert (UTE), 3. Bukovics Milán (Darnyi Tamás SC); 4x200 m gyorsváltó: 1. Darnyi Tamás SC (Huszti Dávid, Szabó Bálint, Lakner Dávid, Bukovics Milán; 7:41.85), 2. Szegedi Úszó Egylet, 3. Iron Leányok. 400 m gyors: 1. Késely Ajna (Kőbánya SC, 4:16.28), 2. Barócsai Petra (Érd), 3. Gál Kincső (Debrecen), 50 m pillangó: 1. Varga Dominika (Délzalai Vízmű, 27.70), 2. Hatházi Dóra (Nyíregyháza), 3. Szabó Inez (Szentendre); 200 m vegyes: 1. Késely Ajna (Kőbánya SC, 2:16.15), 2. Ilyés Laura Vanda (Százhalombatta), 3. Nagy Réka (BVSC-Zugló); 4x200 m gyorsváltó: 1. Kőbánya SC (Berecz Blanka, Onofer Enikő, Borsi Anett, Késely Ajna; 8:24.97), 2. Egri Úszó Klub, 3. Győri Úszó SE

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.