2019-04-19 19:06

Jégkorong: a magyar válogatott simán verte az olaszokat, s nagy lépést tett a bennmaradás felé a fehérvári U18-as vb-n

Felállt a padlóról, és kiütötte az olaszokat a magyar válogatott a székesfehérvári U18-as jégkorong-vb utolsó előtti fordulójában. Svasznek Bence együttese első, 7–3-as sikerével saját kezébe vette a sorsát, és szombaton a japánok ellen biztosíthatja az I/B csoportos tagságát.

Bruckner Vince – utanpotlassport.hu „Próbáljuk a srácok felé azt a mentalitást közvetíteni, hogy merjenek játszani, tegyék a dolgukat, és a legfontosabb: élvezzék, amit csinálnak” – igyekezett levenni a terhet a játékosokról Tokaji Viktor, a magyar U18-as válogatott másodedzője az olaszok elleni sorsdöntő mérkőzés előtt. Mi tagadás, a csapat győzelmi kényszerben lépett pályára a Székesfehérváron zajló I/B csoportos U18-as jégkorong-világbajnokság negyedik játéknapján. Svasznek Bence együtese az első három forduló után nyeretlenül állt az utolsó helyen, az esetleges olaszok elleni vereség pedig azt jelentette volna: már pénteken kiesik a házigazda a divízióból.

Mesterházy Bálint (elöl) indította el a magyar hengert, amely meg sem állt hét gólig Fotó: Mura László/utanpotlassport.hu
A korai búcsú miatt viszont sokáig nem kellett aggódnunk. A magyar fiúk nagy elánnal álltak bele az összecsapásba, Mesterházy Bálint révén már az ötödik percben megszerezték a vezetést. De hiába jöttek utána sorra az emberelőnyök, azt a bizonyos második találatot a csapat nem tudta bevinni az első harmadban (1–0). És az elszalasztott esélyek újra megbosszulták magukat: a második etap negyedik percében Oehler egyenlített. Azonban a mieink megint nem késlekedtek, és egy perccel később Rózsahegyi András állította vissza az egygólos magyar előnyt. S aztán beindult a gépezet: Keresztes Levente négy percen belül kétszer villant, aztán Szűcs Ádám gólja után már 5–1 állt az eredményjelzőn. És hiába jött még a harmad végén Gellon szépítő gólja, a fehérvári publikum legfeljebb a hidegtől kezdett el reszketni, nem pedig az idegeskedés miatt. Az utolsó húsz perc már csak formalitás volt, a vendégeknek nem volt reális esélyük visszajönni a meccsbe. Szűcs és Sárdi Máté találatára a hajrában Brunner válaszolt. De ezzel együtt is: a magyar válogatott kiütéses, 7–3-as győzelemmel lökte a hatodik helyre az olaszokat. A találkozó után Svasznek Bence vezetőedző végre elégedetten értékelhetett: „A britek elleni mérkőzés után elmondtuk a srácoknak, hogy olyan játékot várunk tőlük, mint amilyet a harmadik harmadban nyújtottak. Az is fontos volt, hogy tanulva abból a mérkőzésből, ne csak a végén kezdjünk el így játszani, hanem már az első perctől. Ezt a csapat betartotta, és ennek köszönhetően végig uraltuk a meccset.” És természetesen a mérkőzés legjobb magyar játékosának választott Schlekmann Márk is pozitívan látta a társaság teljesítményét. „Az volt a mai győzelem kulcsa, hogy az előző mérkőzésekhez képest kevesebb kiállításunk volt. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, és nyugodtak maradtunk. Vasárnap a japánok várnak ránk, őket fizikai hokival tudjuk megfogni, mert erősebbek vagyunk, mint ők.” Szombat este fél nyolckor tehát az eddig százszázalékos japánokkal szemben újabb sorsdöntő meccs vár a Svasznek-csapatra. A remélhetőleg áttörést jelentő siker és még inkább a mutatott játék bizakodásra adhat okot az ázsiaiak elleni csata előtt.

U18-AS DIVÍZIÓ I/B CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, SZÉKESFEHÉRVÁR Magyarország–Olaszország 7–3 (1–0, 4–2, 2–1) Gól: Keresztes 2 (27., 31.), Szűcs 2 (37., 53.), Mesterházy (5.), Rózsahegyi (25.), Sárdi (59.), ill. Oehler (24.), Gellon (37.), Brunner (60.) A másik két mérkőzésen: Ausztria–Nagy-Britannia 3–2 – hosszabbítás után; Szlovénia–Japán 0–4 A világbajnokság állása: 1. Japán 9 pont/3 mérkőzés, 2. Ausztria 8/4, 3. Szlovénia 5/3, 4. Nagy-Britannia 4/4, 5. MAGYARORSZÁG 4/4, 6. Olaszország 3/4 A magyar válogatott eddigi eredményei: –Ausztria 1–3−Szlovénia 1−2, –Nagy-Britannia 4–5 A magyar válogatott további programja: Április 20., 19.30: –Japán

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.