2024. április 27.

2019-06-06 21:18

Szoros meccsen kikapott a juniorválogatott Szerbiától

A magyar férfi juniorválogatott rendkívül szoros mérkőzésen 29-28-as vereséget szenvedett a szerb együttestől a két csapat csütörtök esti felkészülési mérkőzésén Budaörsön.

A hazai csapat nem a teljes keretével készült az összecsapásra, ugyanis Máthé Dominikra, Rosta Miklósra, Szita Zoltánra és Ubornyák Dávidra nem számíthatott a szakvezetés, mivel ők jelenleg a felnőtt válogatottban szerepelnek. gyurka-juniorválogatott_511x365_acf_croppedA vendégek az első perctől kezdve a magukhoz ragadták a kezdeményezést, s végig vezetve a szünetre ötgólos előnyt dolgoztak ki (11-16). A magyar válogatott a fordulást követően lépésről lépésre zárkózott fel, s a 45. percre érte utol (22-22). A szerbeknek ugyanakkor elég volt, hogy a magyar csapat ezt követően kifogott egy ötperces rossz periódust, s ekkor újra négy gólra nőtt a különbség, amiből a hajrá perceiben már csak hármat sikerült ledolgozniuk Gyurka János tanítványainak. A magyarok legjobbja 9 góllal Borzas Uros volt. A két együttes pénteken ismét megmérkőzik egymással. A férfi juniorválogatott a júliusi, spanyolországi U21-es világbajnokságra készül, ott a C csoportban szerepel majd Portugália, Horvátország, Brazília, Bahrein és Koszovó társaságában. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.