2024. április 27.

2019-07-06 23:01

Kosárlabda: 36 ponttal nyert az U18-as leányválogatott a fehéroroszok ellen a szarajevói Eb első fordulójában

Sikeresen abszolválta első mérkőzését a magyar U18-as leányválogatott a szarajevói A divíziós Európa-bajnokságon. A csoportkör első fordulójában 97−61-re múlta felül a fehéroroszokat.

Völgyi Péter tanítványai a tavalyi U17-es világbajnoki negyedik, U18-as kontinensbajnoki harmadik hely után idén újra bizonyíthatnak, mégpedig a kosarasok szarajevói U18-as Európa-bajnokságán. A csapat egy évvel több tapasztalattal lépett pályára első csoportmérkőzésen a belorusz válogatottal szemben. A két együttes az U18-as Eb-k történelmében ez idáig hatszor mérte össze tudását, és a mérleg 3−3. Ezt kellett most a magyarok javára billenteni.

Az első lépést kipipálhatják az U18-as lányok Szarajevóban Forrás: FIBA
Az első negyed a felnőttválogatottat is megjárt Dombai Réka két, nagyon gyors kosarával indult, ám Anasztaszija Babaktól tripla-válasz érkezett. Négy perc telt el a meccsből, amikor 10−9-re vezettek Angyal Barbaráék. A rivális a kilenc pontból négyet büntetőből szerzett. Ekkor érkezett Dombaitól a hárompontos, Boros Bertától és Varga Aliztól a kettes, így nyolc ponttal húztak el a lányok. Ugyanakkor rengeteg hibával játszottak, így a beloruszok három pontra feljöttek az etap végére (21−18). A játék képe − részünkről − nem változott a folytatásban, maradtak a hibák, az ellenfél így néhány pillanatig a vezetést is átvette (28−27). Ekkor észhez tértek Kiss Angelikáék, és szétszórták a fehéroroszokat, akik 5:19 perccel a félidő vége előtt dobták utolsó kosarukat. Érdemes megemlíteni Boros Júliát, aki két triplát és egy kétpontost is dobott, míg a félidőig Dombai Réka 16 pontig jutott. A szünetre végül 54−29-es előnnyel vonulhattak le a lányok. A harmadik tíz perc szorosabb játékot hozott, mint a második, ám a magyarok irányították a párharcot. Boros Berta szép két pontosokat, Dombai Réka és Horváth Fruzsina gyönyörű triplákat abszolvált, míg Kiss a palánk alatt volt rendkívül hatékony. A zárófelvonásra huszonkilenc pontos előnnyel fordulhattak végül Angyalék (79−50). Érthetően, megtörni látszott a belorusz gárda, azonban nem adták fel az ütközetet. Ugyanakkor tudták, a magyar a jobb csapat. Az utolsó negyven másodperc arról szólt, hogy a lányok 97 pontról elkezdték dobálni a triplákat, legyen meg a száz. Ez azonban nem sikerült, mégis elégtételként könyvelhették el, hogy 97−61-es sikert értek el az első csoportmérkőzésükön. Völgyi Péterék legközelebb vasárnap, az oroszokkal néznek farkasszemet 16.15-kor.

LEÁNY U18-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZARAJEVÓ Csoportkör, 1. forduló Magyarország−Fehéroroszország 97−61 (21−18, 33−11, 25−21, 18−11) A magyar pontszerzők Dombai Réka 19 pont, Varga Aliz 14 pont, Boros Júlia 11 pont, Budácsik Dorottya 10 pont, Kiss Angelika 9 pont, Angyal Barbara 8 pont, Horváth Fruzsina 7 pont, Boros Berta 7 pont, Wentzel Nóra 6 pont, Mányoky Réka 2 pont, Kéita Aya 2 pont, Szirony Dorina 2 pont A B csoport másik mérkőzésén: Oroszország−Szerbia 74−50 (17−12, 16−22, 18−8, 23−8)

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.