2024. április 18.

Ifjúsági olimpia

2019-07-26 09:42

Újabb sikerek, 17-re nőtt a magyar érmek száma

Tizenöt éremmel a zsebében kezdte meg a magyar csapat az Európai Olimpiai Ifjúsági Fesztivál pénteki versenynapját. A fiatal magyar sportolók közül az úszók szerezték eddig a legtöbb érmet, ötször állhattak fel a dobogóra, de az atléták és a birkózók négy-négy, valamint a cselgáncsozók két medálja is szépen csillog. Pénteken újra vízbe ugrottak a magyar küldöttség legjobb úszói és mindjárt a program elején Kós Hubert ezüstérmet nyert 400 vegyesen,majd 100 pillangón is. Balázs Krisztián a tornászok szerenkénti döntőjében ötödik és hetedik helyet szerzett. Atlétikában a legjobb magyar helyezés pénteken a magasugrásban Hodossy-Takács Sámuel révén elért 5. hely volt. A magyar küldöttség a pénteki versenynap után 17 éremnél jár (8 ezüst, 9 bronz), de biztos, hogy ez a szám nőni fog, miután leány kosarasaink szombaton döntőt játszanak Franciaország ellen.

eyof
eyof
A baki Európai Ifjúsági Olimpia Fesztivál csütörtöki napja magyar szempontból az atlétákról szólt, hiszen a négy éremből, hármat is a futók szereztek. Kőszegi Mira a 200 méteren, Varga Gréta a 2000 méter akadályon szerzett ezüstérmet, míg Molnár Attila a 400 méteren lett harmadik. Rajtuk kívül a cselgáncsozó Szegedi Dánielnek járt még bronzérem a 66 kg-osok mezőnyében. Pénteken, az úszóversenyek utolsó napján pedig Kós Hubert gyarapította tovább a magyar érmek számát, 400 vegyesen és 100 pillangón is 2. lett. A leány kosárlabdacsapat Oroszország legyőzésével bejutott a szombati döntőbe (az ellenfél Franciaország lesz), a leány kéziseink viszont a bronzért játszhatnak, miután kikaptak Franciaországtól. Balázs Krisztián a tornászok szerenkénti döntőjében ötödik és hetedik helyet szerzett. Atlétikában a legjobb magyar helyezés pénteken a magasugrásban Hodossy-Takács Sámuel révén elért 5. hely volt. 19.28 Atlétázóink versenyeivel zárult a pénteki program Hodossy-Takács Sámuel 2.03-mal az ötödik helyen végzett magasugrásban; az Illovszky Dominik, Pap Márk, Farkas Bence, Molnár Attila összetételű svédváltó döntőbe jutott 1:56.78-cal; Zahorán Petra pedig 10. lett gyaloglásban 25:15.36-tal. 17.53 Egy 7. helyezéssel fejeztük be az úszóversenyeket A magyar úszóválogatott arany nélkül, de hat ezüst- és egy bronzéremmel zárta az EYOF-ot. Az egész viadal utolsó futamában is volt magyar szereplő, méghozzá az Ugrai Panna, Hetyei Nóra, Nyirádi Réka, Veres Laura összeállítású 4×100 m-es vegyesváltó révén. A lányok a délelőtti időt jócskán felülmúlva a hetedik helyen értek célba. Részletek itt olvashatók a pénteki úszóversenyekről!
Az uszodában folytatódtak a magyar sikerek Fotó: eyofbaku2019.com
16.33 Kós Hubert újabb érme A 16 éves Kós Hubert (UTE) 400 vegyes után 100 pillangón is ezüstérmes lett, a 14 éves Nyirádi Réka (Bohóchal Egyesület) 200 vegyesen a hetedik helyen végzett. 16.27 A kézis lányoknak nem sikerült a döntőbe jutás Kézilabdában az U17-es leány csapatunk az elődöntőben 26–24-re kikapott Franciaországtól, a bronzéremért Svájccal játszunk majd. EYOF, LEÁNY KÉZILABDA ELŐDÖNTŐ Magyarország–Franciaország 24–26 (7–12) Magyarország: Zsigmond, Csatlós (kapusok) – Vajer 2, Kukely 8, Tóth K. 1, Ballai 4, Sápi , Csekő 4, Pál , Rónai 1, Mlinkó 2, Világos , Pődör 1, Takács , Török 1. 15.34 Kós Hubert ezüstérmes Megkezdődtek a pénteki úszódöntők. Az UTE úszója, a 16 éves Kós Hubert 400 méter vegyesen gyarapította a magyar érmek számát azzal, hogy a 2. helyen végzett. A 15 éves Szimcsák Mira (Jövő SC) 800 gyorson lett 4. 14:55 Balázs Krisztián a gyűrű döntőjében ötödik helyen végzett A 17 éves tornász ma már érdekelt volt a talaj döntőjében is, ott a hetedik helyet szerezte meg, gyűrűn 13.266 ponttal végzett az ötödik pozícióban. Holnap újabb két szeren döntőzik az FTC versenyzője.
eyof hunbasket
14:10 Döntőbe jutott a leány U16-os kosárlabda-válogatott A magyar lányok remek első félidőt követően végül 67–64-re győzték le Oroszországot és bejutottak a torna döntőjébe. 13:35 Balázs Krisztián 7. helyen végzett a talaj döntőjében Az FTC 17 éves tornásza 12.800 pontot kapott gyakorlatára, a finálét az ukrán Nazar Csepurnyi nyerte 14.300-al. 13:13 Ijjas Attila (90 kg) is a vigaszágról búcsúzott Ijjas az izraeli Sivantól szenvedett vereséget a vigaszágon, így mára nem maradt több magyar cselgáncsozó versenyben. 12:10 Sáfrány Péter Marcell (81 kg) kiesett a vigaszágról A fiatal magyar cselgáncsozó az orosz Zamkovojtól szenvedett vereséget, így eldőlt, hogy nem küzdhet meg a bronzéremért. 10:55 Sáfrány Péter Marcell (81 kg) és Ijjas Attila (90 kg) is vigaszágas A mai napon érdekelt három magyar cselgáncsozó közül Sáfrány a nyolcaddöntőből indulva győzelemmel kezdett, de a francia Aregba megállította – vigaszágra került, ahol török ellenfele lesz. Ijjas első meccsén kikapott az olasz Accoglitól, de ellenfele tovább nyerte összecsapásait, így Ijjas is vigaszágra került, ahol izraeli kihívót sorsoltak neki. Farkas Szilviának (+70 kg) nem volt szerencséje, az orosz Orlovától szenvedett vereséget és kiesett. 9:50 Kós Hubert és 4x100-as leány vegyesváltó is döntőbe jutott A magyar úszók közül a reggel folyamán Kós Hubert a harmadik legjobb idővel (4:28.51) jutott be a 400 méteres vegyesúszás fináléjába, Bujdosó Zsombor a tizedik legjobb eredménnyel kiesett. A leány 4x100-as vegyesváltó is döntőbe jutott, Ugrai Panna, Hetyei Nóra, Nyirádi Réka és Kontér Lora a hetedik időt úszta az előfutamok mezőnyében.

A MAGYAROK PÉNTEKI PROGRAMJA ÚSZÁS. 7.00–9.30: előfutamok; 50 m gyors (Tankó Beatrix, Nyirádi Réka), 400 m vegyes (Bujdosó Zsombor, Kós Hubert), 100 m pillangó (Kós Hubert, Pető Bence), 4×100 m leány vegyesváltó (Hetyei Nóra, Nyirádi Réka, Ugrai Panna, Veres Laura) CSELGÁNCS. 8.30-14.00: Sáfrány Péter Marcell (81 kg), Ijjas Attila (90 kg), Farkas Szilvia (+70 kg) TORNA. 14.00-16.00: fiú szerenkénti döntők (Balázs Krisztián) CSELGÁNCS. 14.30-16.00: döntők; Sáfrány Péter Marcell (81 kg)?, Ijjas Attila (90 kg)?, Farkas Szilvia (+70 kg)? KOSÁRLABDA. 11.45. Elődöntő. Magyarország–Oroszország (leány) KÉZILABDA. 14.30 Elődöntő. Magyarország–Franciaország (leány) ÚSZÁS. 15.00-18.00: döntők: 800 m gyors (Fábián Bettina, Szimcsák Mira), 50 m gyors (Tankó Beatrix, Nyirádi Réka?), 4×100 m leány vegyesváltó (Hetyei Nóra, Nyirádi Réka, Ugrai Panna, Veres Laura?); 100 m pillangó (Kós Hubert), 200 m gyors (Betlehem Dávid), 200 m vegyes (Nyirádi Réka) ATLÉTIKA. Döntők. 16:05 magasugrás (Hodossy-Takács Sámuel) 17.15 svédváltó (Bánóczy Árpád, Farkas Bence, Illovszky Dominik, Molnár Attila 18.15 5000 m gyaloglás (Zahorán Petra)