2019-09-13 21:08

Vízilabda: nem járt közel a bravúrhoz, ötödik helyért folytatja a női juniorválogatott a vb-t

A magyar női juniorválogatott egészen sima, 18–11-es vereséget szenvedett az oroszoktól a portugáliai vízilabda-világbajnokság negyeddöntőjében. Faragó Tamás és Petőváry Zsolt együttese szombaton az ötödik helyért küzdhet tovább.

Nagyon nehéz csoportból verekedte magát tovább a magyar női juniorválogatott a portugáliai Funchalban zajló vízilabda-világbajnokságon, majd a brazilok elleni kötelező győzelem után a negyeddöntőben a torna egyik legnagyobb favoritjával, Oroszországgal találkozott a péntek esti negyeddöntőben. Az oroszok egy nap pihenő után érkeztek az összecsapásra, Faragó Tamás és Petőváry Zsolt csapata ettől függetlenül bízott benne, hogy meglepetést okozhat esélyesebb ellenfelével szemben.

u20-vasas-attila-1_511x365_acf_cropped_511x365_acf_cropped
A magyar kapuban, mint általában a fontos meccseken, Magyari Alda kezdett, és rögtön két védéssel indította a találkozót. A másik oldalon Faragó Kamilla kísérlete is kimaradt, a következő akcióból pedig megkezdték gólgyártást az oroszok. Két percen belül két akció és egy emberelőnyös gólt szereztek, a negyed felénél 3–0-ra vezettek. A magyarok első találatát Kiss Eszter lőtte, a gyors felzárkózás reménye viszont hamar elillant – újabb két orosz gól jött. Faragó Tamás szerette volna megfékezni az orosz rohamot, időt kért. Kiss ezt követően újra be is talált, de a negyed utolsó hálóba tartó labdája az oroszoké lett (6–2). A második nyolc percben tovább nőtt Szergej Markocs csapatának előnye. A negyed első felében Kiss, Ármai Zita és Vályi Vanda villant, azonban minden magyar gólra egyből jött az orosz válasz, a maradék négy percben pedig csak Margarita Pisztyináék éltek a lehetőséggel – háromszor is (12–5). A félidő után, a játék képe alapján vajmi kevés esélyük maradt a magyar lányoknak, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Kisebb csoda kellett volna a feltámadáshoz, de ebben az oroszok nem bizonyultak partnernek, és ott folytatták, ahol abbahagyták. Két góljuk után Vályi törte meg a tíz percig tartó magyar gólcsendet, a forgatókönyv viszont nem változott, és rendre jöttek az orosz találatok. 16–7-tel érkezek a csapatok a zárónegyedre. Az utolsó felvonásban már csak a nagyarányú vereség elkerülése volt a célja Petőváry Lucáéknak. Nem adták fel a mérkőzést, Vályi, Faragó Kamilla és Muzsnay Fanni zsinórban lőtt három gólt. Persze, az oroszok is találtak kettőt, de a mérkőzés 18–11-es végeredményét Muzsnay állította be ötméteresből. A magyar együttesnél esélyesebb orosz csapat tehát nem tette meg azt a szívességet, hogy félvállról vegye a negyeddöntőt. A világbajnoki címre is joggal pályázó gárda az egész találkozó alatt koncentrált és egységes maradt, minden mutatóban felülmúlta ellenfelét. Ezt jól jelzi, hogy hat játékosuk is legalább két gólt szerzett, kapusuk 42 százalékkal védett, míg az oroszok 25 lövéséből csak hetet sikerült hárítani magyar oldalon. Oroszország továbbra is remekül használta ki emberelőnyös szituációit, kilenc kísérletéből nyolc talált utat a magyar kapuba. Megállapíthatjuk, hogy ma nem sok csapatnak lett volna esélye ellenük. Faragó Tamás, a női utánpótlás-válogatott szakvezetője higgadtan értékelt a mérkőzés után honlapunknak: „Ahogy a meccs előtt említettem, csak akkor lett volna esélyünk, ha mi nagyon szervezetten és pontosan játszunk, az orosz csapat pedig gyenge napot fog ki. Ennek épp az ellenkezője történt a vízben. Az oroszok nagyon jól játszottak, mi pedig elég gyengén. Jellemző a mérkőzésre, hogy az első 12 lövésből 11 gól lett. Erre az ember nem tud mit mondani. Ilyen előfordul. Azt gondolom, hogy az orosz együttes meg fogja nyerni a világbajnokságot. Ennek ellenére egy magyar válogatott ilyen súlyos vereséget nem szenvedhet el, bármennyire is jól játszik az ellenfél. Innentől kezdve az ötödik hely a cél. Ha az ember már nem az éremért játszik, akkor azt tudja mondani, hogy most már a becsülete a tét. Az pedig véleményem szerint nagyobb érték, mint bármilyen érem.” A magyar válogatott szombaton az ötödik helyért folytatja a világbajnokságot, következő meccsét a görög–spanyol találkozó vesztesével játssza.

NŐI JUNIOR-VILÁGBAJNOKSÁG, FUNCHAL (PORTUGÁLIA) Negyeddöntő Oroszország–Magyarország 18–11 (6–2, 6–3, 4–2, 2–4) Gólszerzők: Vályi 4, Kiss 3, Muzsnay 2, Faragó K. Ármai 1-1 A női juniorválogatott vb-kerete Kapusok: Maczkó Lilla, Magyari Alda Manon Mezőnyjátékosok: Ármai Zita, Faragó Berta, Faragó Kamilla, Kiss Eszter Lara, Kudella Panna, Muzsnay Fanni, Petik Panna, Petőváry Luca, Rybanska Natasa, Utassy Kata, Vályi Vanda Edzők: Faragó Tamás, Petőváry Zsolt

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.