2019-11-13 12:46

Labdarúgás: csak a Honvéd tudott győzni mindkét kiemelt korosztályban

A labdarúgó utánpótlás-bajnokságokban, a három kiemelt korosztályból kettőben, az U16-ben és az U17-ban is teljes fordulót rendeztek múlt héten (az U19-eseknél a hosszabb őszi szünet után a héten, illetve a jövő héten folytatódik a bajnokság) – a Honvéd-MFA mindkettőben győzött, utóbbiban növelte is az előnyét a tabella élén, de az U16-os pontvadászatot is vezeti.

A Budapest Honvéd-MFA az egyetlen csapat, amelyik a múlt héten a kiemelt labdarúgó-bajnokságok közül az U16-osok és az U17-esek között is győzni tudott a Vasas otthonában. Előbbiben meglehetősen simán, 5–1-re nyert a Honvéd, pedig a 44. percben még a Kubala Akadémia szerezte meg a vezetést, csakhogy a vendégek már a szünet előtt egyenlítettek. A második félidőben pedig az 50. és a 60. perc között további három gólt jegyeztek, ezzel tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést.

A Honvéd U17-es csapatába góllal visszatérő Benkő Lászlót megválasztották a hét játékosának a Honvéd-MFA-nál Fotó: honvedfc.hu
Az U16-os bajnokságban a közvetlen üldözők közül megtorpanni látszik a Ferencváros, a zöld-fehérek ugyanis egymás után a második novemberi meccsükön nem tudtak nyerni, ezúttal Győrben játszottak 3–3-at, pedig az első félidőben 1–0-s hátrányból még fordítottak, a második góljukat a góllövőlistát a vasasos Földi Dominikkal holtversenyben, öt találattal vezető Gyuris Aurél szerezte. A forduló előtt a Fradihoz hasonlóan 16 pontos Puskás Akadémia viszont nemcsak fordított az Illés Akadémia ellen, hanem 3–1-re győzött is, így továbbra is négy pont a hátránya a Honvéddal szemben. A Haladás sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, az utolsó helyen áll a tabellán. .Az U16-os bajnokságban a 10. forduló legtöbb gólt hozó meccsét Debrecenben rendezték, a DVSC-DLA 0–2-ről fordított és 4–3-ra győzött az MTK ellen, ezzel 4. a tabellán, az MTK pedig csak több győzelme révén előzi meg a sereghajtó szombathelyieket, igaz a fővárosiak kettővel kevesebb meccset játszottak. Az U17-eseknél 3–2-re nyert Honvéd a Vasas ellen, és miután az FTC ebben a korosztályban is ikszelt az ETO-val, a kispestiek előnye nyolcpontosra nőtt a tabella élén. A Honvéd az U16-os és az U17-es bajnokságban is veretlen, és kezd kialakulni az a forgatókönyv, ami az előző idényben is jellemezte ezt a két korosztályt: a Honvéd hátát nézi a mezőny. A kispestiek az előző évadban mindkét korosztályban nagy fölénnyel nyerték meg a bajnokságot. Az U17-ben a Honvéd volt az egyetlen csapat, amelyik a legutóbbi fordulóban győzni tudott, a másik három meccsen ugyanis döntetlen született.

KIEMELT UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁGOK U17, 10. FORDULÓ Vasas Kubala Akadémia–Budapest Honvéd-MFA 2–3 Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 0–0 ETO FC Győr–Ferencváros 2–2 DVSC-DLA–MTK 3–3 Az állás: 1. Bp. Honvéd 26 pont, 2. Ferencváros 18, 3. MTK 17 (9 meccs), 4. PAFC 14 (9 m.), 5. DVSC-DLA 10 (9 m.), 6. ETO FC Győr 9 (9 m.), 7.Vasas 6, 8. Haladás U16, 10. FORDULÓ Vasas Kubala Akadémia–Budapest Honvéd-MFA 1–5 Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 1–3 ETO FC Győr–Ferencváros 3–3 DVSC-DLA–MTK 4–3 Az állás: 1. Bp. Honvéd 23 pont (9 m.), 2. PAFC 19 (9 m.) 3. Ferencváros 17 , 4. DVSC-DLA 13 (9 m.), 5. Vasas 11, 6. ETO FC Győr 9 (9 m.), 7. MTK 6 (8 m.), 8. Haladás 6 (10 m.)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.