Atlétika

2022-02-07 14:46

Atlétika: 16 klub nyert aranyérmet a fedett pályás U16-os ob-n

Az U16-os atléták BOK-csarnokban rendezett fedett pályás országos bajnokságán 35 klub nyert érmet, ebből 16 egyesület aranynak is örülhetett.

A múlt hét végén a fővárosi BOK-csarnok adott otthont az U16-as fedett pályás atlétikai bajnokságnak. A 2007-ben és 2008-ban született fiatalok szokás szerint izgalmas versenyekkel döntötték el egymás között a helyezéseket, és a korosztályhoz illően számos egyéni csúcs született.

Ketten a legeredményesebb tatabányai klubból: a két aranyat nyerő Mayer Zsombor (balra) és a 800-on ezüstérmes Beke Dávid Forrás: TSC-Geotech
Hogy az ország jó néhány pontján zajlik remek utánpótlás-nevelés, azt jelzi, hogy összesen 35 klub nyert érmet az eseményen, ebből 16 egyesület aranynak is örülhetett. A legeredményesebb műhelynek a TSC-Geotech bizonyult, a tatabányai tinédzserek 5 arany-, 1 ezüst-, és 1 bronzérmet gyűjtöttek, és szépen halmozta a dobogós helyeket a Miskolci Sportiskola (4 arany, 1 bronz), a Győri AC (2 arany, 1 ezüst, 3 bronz) vagy a MATE-GEAC (4 ezüst, 1 bronz) is. A bajnokság legeredményesebb fiatalja a miskolci színekben induló Hajdu Áron lett, aki a 60 méteres síkfutás, a távol- és az ötösugrás versenyszámát is megnyerte. Az ob-n egyéni duplázók is akadtak. Külön dicséretet érdemel a Team Újbuda SE-t erősítő Szalai Fanni, aki az 1500 és a 3000 méter, valamint a tatabányai Mayer Zsombor, aki a 800 és az 1500 méter bajnoka lett. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.