2024. április 27.

Röplabda

2022-04-22 19:35

Röplabda: az U17-es leányválogatott sima győzelemmel rajtolt az albánok ellen a bursai Eb-selejtezőtornán

A Kőnig Gábor vezette U17-es leány röplabda-válogatott meggyőző, háromjátszmás sikerrel kezdett az albán csapat ellen a törökországi Európa-bajnoki selejtezőtorna első meccsén.

Mivel a csütörtöki ukránok elleni mérkőzés elmaradt, így a magyar U17-es leány röplabda-válogatott pénteken az albánokkal játszotta nyitó mérkőzését a Bursában zajló korosztályos Eb-selejtezőtornán.

Forrás: CEV / MRSZ
Kőnig Gábor tanítványai a kezdetektől fogva dominálták a találkozót, hiszen rögtön 3:0-val indítottak, majd folyamatosan növelték a vezetésüket az első játszmában, amelynek közepén már 14:4 volt az állás. Hasonló mederben zajlott a játékrész második fele egyaránt, minek köszönhetően a mieink villámgyorsan szettelőnybe kerültek (25:11). A második felvonás még az elsőnél is simábban alakult, ugyanis a magyar lányok 10:1-el rajtoltak, és a következő periódusban sem engedélyeztek túl sok pontot riválisuknak, miközben támadásban remekeltek. A mindössze 18 percig tartó játszma 25:7-el ért véget. A harmadik szakasz szorosan kezdődött, ebben az albánok többször is jobban álltak, ám Botyánszki Fannival (összesen 11 pontot szerzett) és Báder Júliával (10 pont) vezérletével a válogatott 10:9-nél átvette a vezetést, és ezután már ki sem adta a kezéből. A magyar csapat végül 25:16-al lezárta a mérkőzést. Szombaton 15 órakor a házigazda törökökkel mérkőznek meg a mieink a csoportelsőségért, amely automatikus Eb-részvételt ér. Az öt selejtezőcsoport legjobb másodikja is kijut a kontinenstornára, így akár vereség esetén is összejöhet a kijutás.

U17-es leány Eb-selejtezők, második kör, A-csoport (Bursa, Törökország): Magyarország–Albánia 3:0 (11, 7, 16) Bursa, 100 néző. V: Zotovics (szerb), Gargasas (litván). MAGYARORSZÁG: Tóth S. 1, Jámbor 6, Kállai 7, Erőss 7, Tuska 7, Nagy S. 4. Csere: Nánási, Bencze (liberók), Botyánszki 11, Fekete R., Báder 10, Fekete F. 5. Szövetségi edző: Kőnig Gábor. ALBÁNIA: Mikopula, Pahedhti 3, Shabanaj 3, Kika 4, Gjeci 3, Gjyshja 2. Csere: Llapa (liberó), Gjergji 1, Stafa, Bregu. Szövetségi edző: Gentiana Nicaj. A csoport állása: 1. Magyarország és Törökország 6-6 pont (6:0 szettarány, 150:34 pontarány), 3. Albánia 0 (0:6, 68:150), 4. Ukrajna 0 (0:6, 0:150)

További korosztályos hírek RÖPLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.