2024. április 18.

Jégkorong

2022-04-29 19:00

Karnyújtásnyira a feljutástól az U18-as hokiválogatott az asiagói I/B-vébén

Az eddigi legkiélezettebb mérkőzésén győzte le az ukránokat a magyar válogatott az olaszországi U18-as I/B-világbajnokságon, és a mostani, negyedik sikerével a feljutás kapujába ért.

Talán kevesen gondolták az olaszországi Asiagóban zajló U18-as I/B jégkorong-világbajnokság előtt, hogy éppen a magyar–ukrán meccs lesz a legfontosabb találkozó a feljutás szempontjából. Mégis három forduló után két százszázalékos gárda készülhetett a péntek délutáni rangadóra. A mieink – meg valószínűleg az ukránok sem – voltak még ekkora küzdelemre késztetve a vb-n, mint ezúttal, erről árulkodott a gól nélküli első harmad is. A másodikban sem nyílt a gólzsák, a végén azonban tizenöt másodperccel a vége előtt az ukránok betaláltak (0–1).

Fotó: Serena Fantini/IIHF
Így záróetap előtt olyan helyzettel szembesült Svasznek Bence együttese, amilyennel korábban a héten egyszer sem: hátrányba került. A társaság reakciója azonban tökéletes volt: szúk hatvan másodperc után Dobos Bendegúz egyenlített, majd két perccel később Horváth Bence értékesítette a magyar válogatottnak megítélt büntetőt (2–1). Túlzás lenne azt állítani, hogy a harjában nem forgott veszélyben Hegedűs Levente kapuja, de ő mindig a helyén volt, és rendre mentett. Az újabb, minden korábbinál értékesebb siker azt jelenti, hogy csapatunk akár már ma feljuthat, ehhez arra van szükség, hogy az olaszok ne nyerjenek rendes játékidőben a szlovénok ellen. Ha számunkra kedvezőtlenül alakul az eredmény, vasárnap pontot kell szerezni a házigazda ellen.

U18-AS I/B-VILÁGBAJNOKSÁG, ASIAGO (OLASZORSZÁG) Harmadik forduló Magyarország–Ukrajna 2–1 (0–0, 0–1, 2–0) Magyarország: Hegedűs L. – Bajkó, Horváth D. (1) / Farkas O., Szalay B. / Szabó P., Salamon / Deák M. – Horváth B. 1, Farkas L., Dobos 1 / Nemes, Nádasy, Mihalik G. / Ravasz, Balasits, Ivády / Alapi, Bodzai, Weidemann, Kocsis B. A harmadik játéknap többi mérkőzésén: Ausztria–Lengyelország 5–2, 19.30: Olaszország–Szlovénia A világbajnokság állása: 1. Magyarország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Ukrajna 9/4, 3. Olaszország 6/3, 4. Szlovénia 3/3 (5–9), 5. Ausztria 3/4 (7–12), 6. Lengyelország 0/4 A magyar válogatott programja az asiagói U18-as I/B vb-n: április 25., hétfő:: Magyarország–Szlovénia 3–0  április 26., kedd: Magyarország–Lengyelország 5–2 április 28., csütörtök: Magyarország–Ausztria 4–0  április 29., péntek: Magyarország–Ukrajna 2–1 május 1., vasárnap, 19.30: Olaszország–Magyarország Az U18-as válogatott világbajnoki kerete: Kapusok: Hegedűs Levente (DVTK Jegesmedvék), Szűcs Botond (Kiekko-Vanta, Finnország) Hátvédek: Bajkó Botond (KooKoo, Finnország), Deák Márton (SaiPa, Finnország), Farkas Olivér (DVTK Jegesmedvék), Horváth Donát (Karlskrona, Svédország), Salamon Zoltán (Ifj. Ocskay Gábor NJA), Szabó Péter (Ifj. Ocskay Gábor NJA), Szalay Boldizsár (DVTK Jegesmedvék) Csatárok: Alapi Márton (Ifj. Ocskay Gábor NJA), Balasits Barnabás (Vasas), Bodzai Dávid (Kitchner Jr., Egyesült Államok), Dobos Mihály Benedegúz (Jovi, Finnország), Farkas László (Ifj. Ocskay Gábor NJA), Horváth Bence (KalPa, Finnország), Ivády Milán (Wings HC, Svédország), Kocsis Botond (Boston Hockey, Egyesült Államok), Mihalik Gergő (Debreceni HK), Nádasy Márton (UTE), Nemes Márton (Slavia Praha, Csehország), Ravasz Csanád (Budapest JA), Weidemann Márk (Budapest JA)

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.