Atlétika

2022-06-12 19:55

Atlétika: többen is dupláztak a szekszárdi U18-as ob-n

A Szekszárdi Atlétikai Centrumban rendezett U18-as magyar atlétikai bajnokság második napja is izgalmas versenyeket hozott, többen duplázni tudtak az ob-n.

Az U18-as atléták országos bajnokságának második, vasárnapi napja is bővelkedett az egyéni csúcsokban és a kiélezett versenyekben, több fiatal a korosztály idei Európa-bajnokságának a szintjét is teljesítette a Szekszárdi Atlétikai Centrumban.

Sulyán Alexa a 100 méter után 200-on is U18-as bajnok lett Fotó: Pesti János
A versenynap a lányok gerelyhajításával indult, amely a KARC-os Bencsik Adél fölényes sikerét hozta, aki 48.75 méterre hajította az 500 grammos szert. A második helyet Csefkó Bianka (43.32, Ikarus), a harmadikat Németh Zsófia (42.97, Csepeli DAC) szerezte meg. A rúdugró lányok megméretését Erős Eszter nyerte. A békéscsabai fiatal 3.60 méterrel tudott győzni két Ikarus-ban versenyző vetélytársa, Hegyi Boróka (3.50) és Kovács Luca (3.30) előtt. Leány távolugrásban Francisco-Lucas Laura a hármasugrásban szerzett aranya mellé nyert még egyet. Az FTC-s tinédzser 575 centiig jutott, mögötte Lőkös Flóra (551, Miskolci SI) és Langmár Kata (548, ARAK) zárt. A lányok 400 méteres gátfutásában a gödöllőiek kiválósága, Kriszt Sarolta ért célba elsőként 1:01.57-tel, a második 1:01.66-tal a szolnoki Ecseri Angéla, a harmadik 1:02.53-mal a diósgyőri Lalik Petra lett. A fiúk gerelyhajításában a veresegyházi Horváth Máté az ötödik kísérletére mutatott be 72.61 métert, ezzel a remek teljesítménnyel az FTC-t erősítő Herczeg Attilát (67.11) és a váci Földesi Gergőt (65.25) előzte meg. A leány 400 gát és fiú gerelyhajítás is az a versenyszám volt vasárnap, melynek dobogósai mindhárman teljesítették az U18-as Eb-szintet. A 400 gátas fiúk között Takács Gergő 53.63 másodperccel győzött. Az Ikarus ígérete ezzel a 110 gát után a második aranyát nyerte. Mögötte Bodrogi Levente (57.71, VSD) és Kovács Ádám (58.21, Ikarus) zárt. Leány 800 méteren az 1500-as bajnok, a békéscsabai Kis Petra Sára 2:11.59-cel nyert több mint magabiztosan, az ezüst és a bronzérem két csepeli versenyző, Babinyecz Anna (2:15.06) és Galsi Laura Lilla (2:15.27) nyakába került. A fiú rúdugrásban a Reménység Vác két fiatalja, Fedor Dávid és Szász Mátyás is 4.10 méteren állt meg, ez előbbi számára az első, utóbbinak a második helyet jelentette, a harmadikon Panghy Márton (4.00, AC Bonyhád) végzett. A fiú 800 méteren is mindhárom érmes teljesítette az 1:56.00-s Eb-szintet. Mika Botond (VSD) 1:54.87-tel nyerte meg a bajnokságot Lents Barnabás (1:55.14, VEDAC) és Palkovics Tamás (1:55.26, Tovafutók) előtt. Leány diszkoszvetésben Baukó Petra (Békéscsabai AC) több mint másfél métert javítva egyéni csúcsán, 44.89 méterrel érdemelte ki az első helyet. A kalapácsvetés bajnoka, Viszkeleti Villő (Dobó SE) 38.90, a súlylökés aranyérmese, Pap Kincső (KARC) 34.63 métert teljesített. A lányok 200 méterén Sulyán Alexa a 100 méteren elért sikere után megint nem talált legyőzőre. A MATE-GEAC reménysége 24.33 másodperccel nyert a VEDAC-os Fekete Júliát (25.19) és KASI-s Magyar Alexandrát (25.43) maga mögé utasítva. Ugyanitt a fiúknál a 100 méterhez képest felcserélődött az első két helyezett sorrendje. Az ARAK-os Mészáros Balázs 21.61 másodperccel ért célba, mögötte Deák Zalán (KARC) 21-74-gyel érkezett, a harmadik pedig a 400-as bajnok, Kovács Árpád (Titán TC) lett 22:00-val. De nemcsak az övék, hanem még a negyedik Alexovics Dániel (Győri AC) 22:33-as ideje is a szám Eb-szintjén (22.45) belül volt. Fiú távolugrásban Trenka Ádám (ARAK) 686 centivel nyerte meg az ob-t, a hármasugrás első helyezettje, Lawson Richárd Hanh (FTC) 678-cal lett a második, míg a nyíregyháziaknak Farkas Zoltán szerzett bronzérmet 665-tel. A 3000 méteres viadalon a lányok között Mészáros Emma (10:23.37, Trion SC), Imre Petra (10:24.54, SZVSE), Iker Natália (10:25.13, Csepeli DAC) lett a dobogós sorrend, míg a fiúk versenyében Árvai Róbert (TSC-Geotech) 8:41.94-es idővel nyert Fritz László (8:48.03, PVSK) és Szabó Benjamin (8:54.92, TSC-Geotech) előtt. Az 5000 méteres gyaloglást a leányversenyben a békéscsabai Kovács Alexandra magabiztosan nyerte (23:39.38) a várakozásoknak megfelelően, és Erdős Judit (25:38.35, BHSE), valamint Bor Bernadett (25:40.04, Békéscsabai AC) is Eb-szinten (26:00.00) belül érkezett célba. A fiúknál Bor Benjámin (24:45.44, Békéscsabai AC), Szécsényi-Nagy Rudolf (26:33.58, MATE-GEAC), Kocsis Bernát Bendegúz (27:56.09, Miskolci SI) lett az első három sorrendje. A bajnokságot a fiúk diszkoszvetése zárta. Itt Dobó Zsombor (SZVSE) a súlylökés után nyert újabb aranyat az 59.58-as, majd másfél méteres egyéni csúcsának köszönhetően, Takács Zsombor (Ócsa SE) pedig 56.80-cal érdemelt ki ezüstöt. A bronzérmet a nyíregyházi Rentkó Máté (51.75) vihette haza. Az első versenynap összefoglalója ITT érhető el. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.