2024. május 2.

Jégkorong

2022-12-21 16:03

Az első meccset elvesztette, a másodikat megnyerte a magyar U17-es válogatott Katowicében

Két mérkőzést játszott az U17-es magyar jégkorong-válogatott Katowicében a lengyel U18-as válogatott ellen a nemzetközi szünetben  – számolt be a Magyar Jégkorong Szövetség hivatalos honlapján. Az első találkozón 4–2-re a házigazdák nyertek, majd egy nappal később, szerdán 4–3-ra a magyar válogatott győzött szétlövés után. Gröschl Tamás, az U17-es válogatott edzője elégedetten nyilatkozott csapata teljesítményéről a jegkorongszovetseg.hu-nak:

Sikerült előrelépnünk, a második meccsen elértük azt a célkitűzést, amit szerettünk volna, az eredménytől függetlenül, hiszen más mérőszám is van a fejlesztésben. Elégedett vagyok, mert sikerült leszorítani a cserék hosszát 30-35 másodpercre, ezáltal 95 százalékos tempót mentünk, és látszott a változás. Jó partnerek voltak a játékosok, mert elhitték, hogy ez így működhet, és ha rövidebbek a cserék, akkor gyorsabb a játék és jobb döntéseket lehet hozni. Ez látszott a második találkozón. Az első meccs eleje kicsit döcögős volt, de a harmadik harmadra fel tudtuk venni a tempót, és így kezdtük a második találkozót. Óriási lépést tettünk a nemzetközi mezőny irányába a rövidebb cserékkel.