2023-01-06 10:41

53 pontos győzelmet aratott az U16-os fiú válogatott a görögországi felkészülési tornán

102–49-re győzött a PAOK korosztályos csapata ellen a magyar U16-os fiú válogatott a görögországi Patraszban játszott felkészülési mérkőzésen – számolt be a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége hivatalos honlapján. Bár 5–0-val kezdtek a görögök, Faragó Péter együttese egy 15–2-es futással (7-15) gyorsan rendezte sorait. A második félidőt ismételten nagyszerűen kezdő magyar csapat a 15. perc közepén már húszpontos előnyre tett szert, s végül kiütéses győzelmet aratott. Az 53 pontos siker a válogatott harmadik győzelmét jelentette az ötcsapatos tornán, korábban az Olympiakosz és az ASP Promitheasz korosztályos együttesét múlta felül.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, PATRASZ (GÖRÖGORSZÁG)