UtánpótlásSport
2024. április 20.
  • instagram
Divízió I/A-s U18-as jégkorong-vb, Frederikshavn (Dánia) Kadét és junior vívó-világbajnokság, Rijád (Szaúd-Arábia)
Keresés:

Sportágak

Atlétika

2023-02-27 15:17

Rekorderek és éremhalmozók a korosztályos fedett ob-n

Izgalmas versenyeket és magyar csúcsokat is hozott az U18-as és U20-as atléták fedett pályás országos bajnoksága a BOK-csarnokban.

A fővárosi BOK-csarnokban rendezett U18-as és U20-as fedett pályás atlétikai bajnokság második napja is tartogatott korosztályos országos rekordot (az első napról szóló cikkünk ITT érhető el). Mint arról már beszámoltunk, a 18 éves Kocsis Luca új 200 méteres hazai csúcsot állított fel az U20-asok között. A Szolnoki MÁV SE fiatalja

23.80 másodperccel szerzett aranyérmet.
Kocsis Luca ezúttal 200 méteren döntött fedett U20-as csúcsot Forrás: MASZ

Az eddig élő 23.85-ös csúcsot Sulyán Alexa futotta február közepén a felnőtt ob-n. A MATE-GEAC kitűnősége, most egyetlen századdal maradt el Kocsistól, és lett 23.81-gyes egyéni rekorddal a második. A Varga Ádám által edzett Kocsis Luca így rövid időn belül másodszor döntött korosztályos hazai csúcsot. Február 18-án a nyíregyházi felnőtt fedett pályás ob-n 60 méteres síkfutásban 7.31 mp-s U20-as és U23-as csúccsal érdemelt ki aranyat. 

Vasárnap legalább olyan izgalmas versenyeket hozott az ob, mint szombaton. 

Az U20-asok között a Szegedi VSE-t képviselő Kovács Árpád 200 méteren is nyerni tudott 21.99-cel, ezzel összesen három aranyérmet érdemelt ki (60 és 400 m), és a bajnokság legeredményesebb atlétája lett.

A triplázó Kovács Árpád edzőjével, Menyhárt Zoltánnal Forrás: SZVSE

A középtávokon a veszprémi SVSE fiataljai esélyesként meggyőző fölénnyel nyertek. Kubasi János a 800 m (1:50.90), Kovács Ferenc Soma a 3000 m (8:14.72) bajnoka lett. 

Az U18-as mezőnyben az ugyancsak SVSE-s Szirbek Albert (1:56.44) az ob legkiélezettebb csatájában egyetlen századdal (1:56.44) előzte meg az Ikarusban edződő Solymári Mátét (1:56.45) 800 méteren, súlylökésben pedig a szegedi Dobó Zsombor 18,19 méteres figyelemre méltó eredménnyel végzett az élen. 

A két nap során a triplázó Kovács Árpád mellett több duplázó is akadt. Két egyéni aranynak örülhetett az U20-as viadalon Kocsis Luca (60 m, 200 m) és Kusztor Virág (távolugrás, hármasugrás), az U18-asoknál pedig Deák Zalán (60 m, 200 m), Szirbek Albert (1500 m, 800 m), Kerék Patrik (magasugrás, hármasugrás), Rózsahegyi Bori (60 m, távolugrás), Kriszt Sarolta (400 m, 200 m) és Kis Petra Sára (800 m, 1500 m). Továbbá két elsőséget gyűjtött a korosztályban a 400 méteren bajnok Kovács Ádám Vilmos, valamint a 60 m gáton győztes Auer Péter, miután az Ikarus váltójával is elsőként ért célba. 

EREDMÉNYEK  
Első nap 
U20 (2004-2005) 

Fiúk. 60 m: 1. Kovács Árpád 6.91, 2. Faragó Rómeó 6.97, 3. Takács Ábel 7.00. 400 m: 1. Kovács Árpád 48.03, 2. Birovecz Bátor Péter 48.43, 3. Kubasi János 48.64. 1500 m: 1. Árvai Róbert 4:00.70, 2. Lesták Ármin 4:00.98, 3. Honti Marcell 4:01.04. Távolugrás: 1. Lawson Richárd Hanh 718, 2. Brunner Hugó 667, 3. Varga Barnabás 653. 5000 m gyaloglás: 1. Kocsis Bernát Bendegúz 26:56.03.
Lányok. 60 m: 1. Kocsis Anna Luca 7.32, 2. Sulyán Alexa 7.50, 3. Mészáros Luca 7.93. 400 m: 1. Bányai Netta Katalin 58.23, 2. Kovács Léna 58.36, 3. Lóránt Boróka 59.82. 1500 m: 1. Valkó Júlia 4:43.89, 2. Jó Alíz 4:43.94, 3. Imre Petra 4:45.00. Magasugrás: 1. Keszthelyi Luca 173, 2. Macsali Blanka Zoé 169, 3. Luterán Fanni 169. Rúdugrás. 1. Kováts Fanni Virág 370, 2. István-Elek Anna 360, 3. Erős Eszter 360. Hármasugrás: 1. Kusztor Virág 11,83, 2. Keszthelyi Luca 11,81, 3. Kovács Nóra 11,76. 3000 m gyaloglás: 1. Erdős Judit Eszter 14:26.33, 2. Szendi Csilla 16:29.33, 3. Kolmer Jázmin 19:04.43.
U18 (2006-2007) 
Fiúk. 60 m: 1. Deák Zalán 6.95, 2. Trenka Ádám 7.06, 3. Alexovics Dániel 7.18. 400 m: 1. Kovács Ádám Vilmos 51.31, 2. Bodrogi Levente 51.37, 3. Sáray Péter Csaba 51.59. 1500 m: 1. Szirbek Albert 4:01.82, 2. Solymári Máté 4:02.04, 3. Mayer Zsombor 4:03.33. Távolugrás: 1. Valacsai Zsolt 670, 2. Trenka Ádám 659, 3. Kiss Mátyás 639. 5000 m gyaloglás: 1. Bor Benjámin 23:37.20, 2. Schwarcz Péter 25:21.36, 3. Stefanovics Roland 27:13.64.
Lányok. 60 m: 1. Rózsahegyi Bori 7.63, 2. Katona Emma 7.69, 3. Langmár Kata Anna 7.82. 400 m: 1. Kriszt Sarolta Mária 54.95, 2. Lalik Petra 57.30, 3. Besenyődi Petra 58.16. 1500 m: 1. Kis Petra Sára 4:36.59, 2. Mészáros Emma 4:43.79, 3. Galsi Laura Lilla 4:45.15. Magasugrás: 1. Bátori Lilianna 178, 2. Simák Trillia 172, 3. Diemer Anna Sára 162. Rúdugrás: 1. Mészáros Emma 370, 2. Kovács Patrícia 340, 3. Farkas Dorka 330. Hármasugrás: 1. Kapuy Júlia 12,16, 2. Lorkó Lara 11,68, 3. Székely Liliána 11,40. 3000 m gyaloglás: 1. Kovács Alexandra 13:14.55, 2. Bor Bernadett 14:44.03, 3. Halászy Tamara Zsófia 16:48.19. 
Második nap 
U20 (2004-2005) 
Fiúk. 60 m gát: 1. Felber Farkas Ákos 7.96, 2. Takács Gergő László 8.03, 3. Pesti Máté 8.26. 200 m: 1. Kovács Árpád 21.99, 2. Birovecz Bátor Péter 22.20, 3. Szilveszter Marcell 22.37. 800 m: 1. Kubasi János 1:50.90, 2. Földi Gergő 1:53.48, 3. Mika Botond 1:56.77. 3000 m: 1. Kovács Ferenc Soma 8:14.72, 2. Árvai Róbert 8:46.58, 3. Fritz László 8:47.19. Magasugrás: 1. Rácz Mátyás 190, 2. Karkiss Máté 190, 3. Tari Tibor György 180. Rúdugrás: 1. Vajda Gábor 440, 2. Széplaki Balázs 440, 3. Horváth Barna Botond 420 és Fedor Dávid 420. Hármasugrás: 1. Nagy Alex 13,93, 2. Lawson Richárd Hanh 13.91, 3. Bazsó Levente 13,80. Súlylökés: 1. Csikos Patrik Ernő 15,48, 2. Rentkó Máté 14,40, 3. Kovács Kristóf 13,96. 4x200 m: 1. UTE 1:31.05 (Birovecz Bátor Péter, Szilveszter Marcell, Földi Gergő, Farkas Bálint László), 2. Vasas 1:33.29 (Divinyi-Tóth Barnabás, Sztáray Félix, Türk András István, Öhlmann Dávid), 3. BHSE 1:33.46 (Takács Ábel, Kövér Botond, Őri Barna, Elek Bendegúz Marcell) 
Lányok. 60 m gát: 1. Kovács Léna 8.81, 2. Schmiedt Lilla 8.87, 3. Röszler Dóra 8.94. 200 m: 1. Kocsis Anna Luca 23.80, 2. Sulyán Alexa 23.81, 3. Bányai Netta Katalin 26.16. 800 m: 1. Jó Alíz 2:14.72, 2. Lóránt Boróka 2:18.31, 3. Rédling Renáta 2:20.03. 3000 m: 1. Bauer Blanka 10:18.43, 2. Imre Petra 10:27.71, 3. Nagy Nóra 10:38.67. Távolugrás: 1. Kusztor Virág 556, 2. Kovács Nóra 536, 3. Lőkös Flóra 534. Súlylökés: 1. Baukó Petra 12,17, 2. Kovács Luca 11,67, 3. Retkes Réka 11,40. 4x200 m: 1. ARAK UP Akadémia 1:45.91 (Szabó Gréta, Tárkányi Abigél Georgina, Bodnár Lili, Ritter Lola) 2. Vasas 1:47.35 (Szőke Anna, Carrol Júlia, Lak Réka Kinga, Macsali Blanka Zoé), 3. KSI 2:00.43 (Husztik Júlia, Varga Villő, Kőrös Kata, Stikkel Lili). 
U18 (2006-2007) 
Fiúk. 60 m gát: 1. Auer Péter 7.81, 2. Zemen Zalán 8.30, 3. Török-Kelemen Tamás 8.53. 200 m: 1. Deák Zalán 21.88, 2. Alexovics Dániel 22.73, 3. Komáromi Ádám Mátyás 22.91. 800 m: 1. Szirbek Albert 1:56.44, 2. Solymári Máté 1:56.45, 3. Mayer Zsombor 1:57.28. 3000 m: 1. Szabó Benjamin 8:37.17, 2. Kalász Bertold 8:38.73, 3. Gyányi Zsombor Buda 8:43.86. Magasugrás: 1. Kerék Patrik 197, 2. Molnár Ádám 179, 3. Bajnai Máté 174. Rúdugrás: 1. Fadgyas Vilmos Ádám 430, 2. Panghy Márton 400, 3. Oltai Dániel László 380. Hármasugrás: 1. Kerék Patrik 14,15, 2. Kiss Mátyás 13,26, 3. Trenka Ádám 13,19. Súlylökés: 1. Dobó Zsombor 18,19, 2. Tóth Nándor 15,35, 3. Rezessy Sebestyén Ábel 13,67. 4x200 m: 1. Ikarus BSE 1:33.20 (Auer Péter, Fekete Marcell, Kovács Ádám Vilmos, Molnár Ádám), 2. MATE-GEAC 1:34.87 (Tompa Benedek, Bogdán Gergő, Fazakas Soma, Grünwald Tamás), 3. ARAK UP Akadémia 1:36.52 (Tatai Bulcsú Bendegúz, Varga Botond, Ferencz Barnabás, Ódor Balázs). 
Lányok. 60 m gát: 1. Scheili Virág 8.72, 2. Lalik Petra 8.85, 3. Tóth-Sztavridisz Szófia 8.93. 200 m: 1. Kriszt Sarolta Mária 24.35, 2. Darai Laura Zita 25.22, 3. Lalik Petra 25.40. 800 m: 1. Kis Petra Sára 2:12.15, 2. Galsi Laura Lilla 2:15.76, 3. Felber Kata Zselyke 2:16.50. 3000 m: 1. Mészáros Emma 10:18.65, 2. Dolmány Emma 10:20.66, 3. Vastag Nóra 10:22.44. Távolugrás: 1. Rózsahegyi Bori 600, 2. Boczonádi Bora 571, 3. Molnár Viktória 566. Súlylökés: 1. Pap Kincső 12,91, 2. Szanda-Nagy Mirtill 12,60, 3. Vancsik Petra 12.48. 4x200 m: 1. SVSE 1:46.00 (Földesi Léda, Badics Helka, Felber Kata Zselyke, Besenyődi Petra), 2. UTE 1:46.55 (Rafaez Kata, Katona Emma, Nyilasi Dorina, Kovács Kíra), 3. BHSE 1:46.70 (Faragó Kincső, Kása Eszter, Mattyasovszki Panni, Őry Viola). 

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képen: az U18-as 800 méter fiú dobogósai és Tóthné Stupián Anikó, a győztes edzője Forrás: Ikarus BSE)