Kerékpársportok

2023-04-27 13:07

Első magyarként nyert Junior Series-fordulót Vas Barnabás

Kiemelt kategóriás versenyként, egyúttal UCI Junior Series viadalként került be az idei nemzetközi versenynaptárba a németországi MTB Bundesliga heubacheri fordulója, amelyben a fiúknál Vas Barnabás első magyarként nyert Junior Series-fordulót, ezzel pedig 90 UCI pont került a neve mellé – számolt be a Magyar Kerékpáros Szövetség hivatalos honlapján. A 17 éves terepkerákpáros jelenleg 187 ponttal a 27. helyen áll a junior UCI rangsorban. A junior lányok versenyében Bruchner Regina a kilencedik helyet szerezte meg, ami 24 világranglista pontot jelentett a számára, míg Greman Szonja 18. (8 UCI pont) lett. Az U17-es futamban Berencsi Benedek (Superior Racing Team), az U13-asok között Szilasi Dániel (Superior Racing Team) győzött.