2023-04-30 16:38

Két korosztály válogatóversenyét rendezték kötöttfogásban

Az U15-ös és az U20-as korosztályban rendezett kötöttfogású válogatóversenyt a Csepeli Birkózó Club.

Két korosztályban, az U15-ösben és az U20-as egyszerre rendezett kötöttfogású válogatóversenyt a Csepeli Birkózó Club.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a serdülőkorú versenyzők a hazai rendezésű Európa-bajnokságon való részvételért küzdöttek egymással. A címeres mezre többen is jó eséllyel pályáznak. Csepelen nyolc olyan birkózó is nyerni tudott súlycsoportjában, aki március elején a kaposvári válogatóversenyen is a dobogó tetejére állhatott fel.

A kiosztott tizenegy aranyéremből a házigazda Csepeli BC hármat is otthon tartott, de emellett duplázott az Eger, valamint egy-egy elsőséget tudhatott magáénak a Cegléd, az Esztergom, a Dorog, a Monor, a Dél-Zselic és az FTC is. A nap meglepetését egyértelműen a 68 kilogrammos döntő hozta, ahol a Dél-Zselic SE és a KIMBA növendéke, a két térdműtéten is átesett Tóth Kristóf 10–2-es technikai tusos győzelmet aratott az U15-ös Európa-bajnoki bronzérmes Budai Ferenccel szemben. Tóth ráadásul úgy győzte le ceglédi riválisát, hogy előtte a csoportmérkőzések során 9–0-ra kikapott tőle.

A juniorok versenye különösebb meglepetés nélkül zajlott le. A tíz súlycsoportból hétben is az a versenyző nyert, aki március elején Kiskunfélegyházán is diadalmaskodni tudott. A Budapesti Honvéd triplázott, az ESMTK és a Kertvárosi SE pedig duplázott, de a Szigetvári BSE, a Diósgyőri VTK és az FTC is nyert egy-egy aranyat.