2024. május 5.

2023-05-01 11:47

A félidei vezetés után az U16-os fiúválogatott nem bírt a görögökkel Athénban

Az első meccsen elszenvedett kétpontos vereség után ezúttal 13 ponttal maradt alul az U16-os fiú kosárlabda-válogatott a görögök elleni felkészülési meccsen Athénban.

A Faragó Péter irányította U16-os fiúválogatott az első meccsen szoros végjáték után, 73–71-re kapott ki a házigazda – Európa közvetlen elitjébe tartozó – görögöktől felkészülési meccsen. Ez után a felek másnap ismét összecsaptak Athénban.

A hazai szövetség (MKOSZ) beszámolója szerint az első találkozóval ellentétben ezúttal jobban kezdtek a görögök, a második negyedben viszont a mieink átvették az irányítást, félidőben vezettek is egyetlen ponttal (38–39). Azonban a térfélcsere nagy fordulatot hozott, a görög csapat jelentős előnybe került a harmadik negyed végére (63–52). A magyar fiúk nagyot küzdöttek, hogy közelebb kerüljenek, ám ez végül nem jött össze: 84–71 lett a végeredmény. A hárommal több bedobott tripla (10/25, illetve 7/21), valamint a tízzel több lepattanó (35–25) eldöntötte a találkozót a hazaiak javára.

A magyar csapatban ezúttal Mezőfi Márk (21 pont, 6 lepattanó és 25-ös VAL-mutató) és Lukácsi Gábor (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda és 15-ös VAL) játszottak a legjobban.

Felkészülési mérkőzés (Görögország, Athén)
Görögország U16–Magyarország U16 84–71 (22–18, 16–21, 25–13, 21–19)
Magyarország U16: Nyikos 5, Hanzély 4, Lukácsi 16/6, Mezőfi 21/9, Flasár 8. Csere: Bartos 3/3, Teszárik -, Puskás -, Váróczy 5/3, Demeter 2, Burony -, Palotai 7.
A görögök legjobb dobói: Serbezis 13/9, Lefas 12, Kalkavouras 11/9, Papastavrou 11/6.

(Kiemelt kép forrása: MKOSZ)