Asztalitenisz

2023-06-01 12:14

Szántosi Dávid bronzérmes az U19-esek között Havirovban

Az U17-esek mezőnyében szerzett ezüstje Szántosi Dávid az U19-esek között is dobogóra állhatott Havirovban, ezúttal a harmadik helyen zárt a cseh nemzetközi utánpótlás asztalitenisz-bajnokságon.

Mint arról korábban beszámoltunk, Szántosi Dávid ezüst-, Lei Balázs bronzérmes lett az U17-esek versenyében Havirovban. Ezt követően az idősebb, az U19-es korosztály küzdelmeivel folytatódott a program a csehországi korosztályos nemzetközi versenyen. Szántosi ezúttal sem maradt adós a jó teljesítménnyel: a főtáblán lengyel, francia, majd újabb lengyel riválist legyőzve jutott be az elődöntőbe, amelyben alulmaradt a későbbi győztes, szintén lengyel Mateusz Zalewskivel szemben (1:3), így bronzérmesként zárt.

Lei Balázs a második, Varga Botond az első körben búcsúzott a főtáblán.

Az U15-ösök versenyében legjobb magyarként Poór Balázs a legjobb 32 között esett ki.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.