2024. május 5.

2023-06-04 21:31

Kadétbajnok a Soproni Darazsak Sportakadémia

A Nemzeti Leány Kadét Bajnokság “A” döntőjében 72–68-ra múlta felül a Soproni Darazsak Sportakadémia az NKA Pécset.

A Nemzeti Leány Kadét Bajnokság “A” döntőjében 72–68-ra múlta felül a Soproni Darazsak Sportakadémia az NKA Pécset – számolt be a wbasket.hu. A mérkőzés elején az NKA Pécs három perc alatt kilencpontos előnyre tett szert, azonban a soproniak rendezték soraikat támadásban, és a negyed utolsó két percéhez érve 12–11-nél a vezetést is átvették, amire a pécsiek 6–0-s rohanással feleltek. A harmadik negyed elején folytatódott a soproni felzárkózás, azonban a pécsiek ismét elléptek. A negyedik negyed elején 60–51-ig tartotta előnyét az NKA Pécs, majd egy pontra megközelítették a soproniak ellenfelüket (60–59).

Az utolsó percben fordított a Sopron, és jó büntetőzéssel 72–68-ra alakította a végeredményt.

A győztes gárdában Janzsó Alíz 19, Szikszai Franciska 18 pontot ért el. A pécsiek legeredményesebb játékosa a 20 pontos Mészáros Ágota lett.