2024. május 3.

Kosárlabda U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság

2023-06-24 19:21

Sima győzelem a dél-koreaiak ellen a debreceni U19-es fiú-vb nyitányán

A Váradi Kornél vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott 26 pontos különbséggel nyert a dél-koreaiak ellen a hazai rendezésű korosztályos világbajnokság első játéknapján.

A házigazda magyar csapat az aktuális Ázsia-bajnokkal, a dél-koreai válogatottal találkozott a debreceni U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság szombati, nyitó napján.

Cseh Botond vezérletével a mieink remekül kezdték a meccset (9–0), viszont az ellenfél is hamar játékba lendült, a negyed feléhez érve kiegyenlítettek a dél-koreaiak (9–9). Ez után Csuti Kornél és Csátaljay Péter percei következtek, ezt kihasználva Váradi Kornél együttese ismét ellépett (21–11). Schmera Gergely négy pontja után pedig 25–13-mal ért véget az első etap. A folytatásban stabilizálódni látszott a tíz pont körüli különbség (29–18); a negyed második felében aztán újra Csátaljay járt élen a pontgyártásban, így a magyar előny ekkor már 18-nál járt (36–18). A nagyszünet előtti utolsó percek azonban az ázsiaiaknak sikerültek jobban, hét pontra zárkóztak fel (40–33).

Forrás: FIBA.Basketball

A fordulást követően a válogatottunk szépen lassan újra átvette az irányítást, és Hajdu Péter egymásutánban bedobott két triplájával ismét kétszámjegyűre nőtt a hazai vezetés (50–37). A magyar fiúk nagyon magabiztosan őrizték a kiépített fórt (62–45). A negyedik negyed kezdetén ugyan 11-re visszajöttek a dél-koreaiak (51–62), ám Hegedűs Brúnó hármasa és Csuti Kornél duplája villámgyorsan megállította a lendületüket. Mi több, a legvégén remekeltek a mieink, Schmera Gergely például a pontok és a lepattanók terén is jeleskedett, s így végül a magyar válogatott sima, 85–59-es győzelmet aratott a nyitányon.

A mezőny legeredményesebbjeként Csátaljay Péter 18 pontig jutott. A csoport másik találkozóján a törökök 79–67-re verték az argentinokat. A mieink vasárnap 17:30-tól az argentinok ellen folytatják.