2024. május 5.

Kézilabda U21-es férfi kézilabda-világbajnokság

2023-06-25 18:58

Bahrein ellen is nyert, közel a negyeddöntőhöz a magyar válogatott az U21-es vb-n

Küzdelmes meccsen hat góllal verte a bahreini együttest a magyar junior férfi kézilabda-válogatott az U21-es vb középdöntőjében, így hibátlan mérleggel várja a svédek elleni összecsapást.

Mindhárom csoportmérkőzését megnyerte az U21-es vb-n a junior férfi kézilabda-válogatott, amely a középdöntős szereplést Bahrein ellen kezdte meg vasárnap délután.

A start azonban nem a magyarok elképzelései szerint alakult: hamar kétgólos előnybe került Bahrein, amit még sikerült kiegyenlíteni, ám az ellenfél öt perc után már 5–2-re vezetett – nem ment a fiataloknak, akik az első kilenc percben nem találtak be akcióból. Kiegyenlíteni először negyedóra után sikerült, a 21. percben pedig már a vezetésért támadhatott a magyar csapat, amely először a mérkőzésen megszerezte azt: Sztraka Dániel jól ismerte fel az előtte kínálkozó lehetőséget, és a betörése után a hálóba lőtt (10–9).

Az első félidőben a mezőnyjátékosok védekezése és a kapusok teljesítménye sem hozta a korábbi mérkőzéseken látott szintet, támadásban is sok volt a hiba, aminek viszont örülhettünk, hogy még így is előnyből vonultak a félidei szünetre a fiatalok, ráadásul a meccs addigi legnagyobb magyar vezetésével: az utolsó másodpercekben Lukács Péter kiszorított helyzetből leadott lövése talált utat a bahreini kapuba (14–12).

Ha az első félidei védekezésre panaszkodtunk, akkor a másodikban bemutatott defenzív játékot dicsérnünk kell – Palasics Kristóf fontos védésekkel jelentkezett, emellett nagyobb összhangban mozgott együtt előtte a fal. A támadásokba, azon belül a befejezésekbe viszont továbbra is számos hiba csúszott, így akkora előnyt nem sikerült felépíteni, hogy nyugodtan várjuk a hajrá kezdetét. Az 55. percben Palasics ötgólos vezetésnél átlövést védett, a következő támadásból pedig a letámadó védekezéssel szemben Ónodi-Jánoskúti Máté tudott eredményes lenni, amivel eldöntötte a mérkőzést; 27–21 lett a vége.

A ferencvárosi Imre Bence volt a csapat vezére ezen a mérkőzésen: a jobbszélső biztos kézzel értékesítette a heteseit (ötből ötöt), emellett a mezőnyből sem hibázott, így kilenc góllal a találkozó legeredményesebbje lett.

A csapat gyenge helyzetkihasználása nem bosszulta meg magát,

a győzelemmel pedig továbbra is hibátlan a vb-n a magyar válogatott, amely négypontosként vezeti a középdöntős csoportját, hétfőn pedig a kétpontos svédekkel találkozik.

U21-es férfi világbajnokság, középdöntő, 1. forduló

Magyarország–Bahrein 27–21 (14–12)
Athén, játékvezetők: Godoy, Magalhaes (brazilok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Palasics (kapusok), Fazekas 2, Ilic 3, Imre 9 (5), Karai, Krakovszki Zs., Ludmán 1, Lukács 3 (1), Papp 1, Pergel, Sisa 4, Sztraka 2, Temesvári, Tárnoki, Ónodi-Jánoskúti 2. Edző: Sótonyi László.
BAHREIN: Isa, Naser (kapusok), Abdulla 1, Alasheeri 4, Alhayki, A. Ali 1, H. Ali, M. Ali, Alkhunaizi 1, Alzain, Khamis 6 (3), Mohamed 3, Qambar, Rabia 1 (1), Redha, Saleh 4. Edző: Alfardan Husain.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.

Férfi U21-es világbajnokság, Németország-Görögország, 2023. június 20.-július 2.

Június 26., hétfő
16:30 Magyarország–Svédország (tv: Sport1)

A juniorválogatott 18 fős vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)