2024. május 2.

Kosárlabda U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság

2023-06-25 19:36

Bravúrgyőzelem az argentinok ellen a debreceni U19-es fiú-vb-n

Kiélezett végjáték után a magyar válogatott egy ponttal nyert az argentinok ellen a hazai rendezésű U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság második játéknapján.

A dél-koreaiak magabiztos legyőzése után a Váradi Kornél vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott vasárnap az argentinok ellen folytatta szereplését a Debrecenben zajló korosztályos világbajnokságon. A dél-amerikaiak 79–67-re kikaptak a törököktől az első meccsen.

A csapatkapitány Csendes Péter remekül, két triplával nyitotta a meccset, de az argentinok tartották a lépést (6–6); a folytatásban is fej fej mellett haladtak a csapatok (8–9). Ez után hosszú percekig nem született kosár egyik oldalon sem – a pontszegény első negyed végül 11–13-as állásnál ért véget. A második tíz percben a mieink fokozatosan átvették az irányítást: Schmera Gergely hármasával 16–13-ra már Váradi Kornél együttese állt jobban. A következő percekben Csendes, Schmera, majd Meszlényi Róbert is behintett egyet-egyet kintről, minek köszönhetően nyolc pontra ellépett a válogatott (27–19). Cseh Botond duplája után – a negyed derekához érve – már kétszámjegyűnél járt a különbség (29–19). Ezt azonban 8–0-ás argentin sorozat követte, emiatt pedig villámgyorsan kettőre olvadt a fór (29–27). A félidő utolsó perceiben igencsak megállt a magyar csapat támadójátéka, így a vendégek fordítottak a nagyszünetre (31–33).

Váradi Kornél Forrás: FIBA.Basketball

Ahogyan az elsőt, úgy a második félidőt is Csendes Péter hárompontosa nyitotta (34–33). Azonban a magyar előny csak átmenetinek bizonyult, az argentinok 44–36-ra elhúztak. Szerencsére hamar sikerült véget vetni a rossz periódusnak: Hegedűs Brúnó sorozatban nyolc pontjával pedig két pontra csökkent a hátrány (44–46). Hárompontos argentin vezetésnél rajtolt a negyedik szakasz (48–51).

Csuti Kornél révén jól indult a záró felvonás, de a minimális deficit továbbra is megmaradt (52–54). Egészen addig, míg öt perccel a vége előtt Hegedűs triplájával 58–58-nál döntetlen lett az állás. Majd a lendületben lévő magyar fiúk a végjátékban folytatták remeklésüket: a 10–0-ás szériának köszönhetően 65–58-ra már ők vezettek. Az argentinok ugyan még felzárkóztak két pontra (65–63), de

a Váradi-csapat a legvégén nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 67–66-ra megnyerte a második csoportmeccsét is.

A magyar csapat legeredményesebbjeként Csendes Péter 17 pontig jutott.

A csoport másik találkozóján a törökök 91–76-ra legyőzték a dél-koreaiakat. A mieink kedden 17:30-tól a szintén veretlenül álló törökök ellen zárják a csoportkört.