2024. május 6.

Kézilabda U21-es férfi kézilabda-világbajnokság

2023-06-26 18:56

Legyőzte a svédeket, negyeddöntős a magyar csapat az U21-es vb-n

Ötből öt győzelem – izgalmas hajrá után a svédeket is legyőzte a junior férfi kézilabda-válogatott, amely így bejutott az U21-es világbajnokság negyeddöntőjébe.

Bár százszázalékosan, négyből négy mérkőzést nyerve várta a második – és egyben utolsó –  középdöntős összecsapását a junior férfi kézilabda-válogatott a német-görög közös rendezésű U21-es világbajnokságon, mégis maradt izgalom a svédek elleni találkozóra. A Sótonyi László szövetségi edző vezette csapat szempontjából egyszerű volt a képlet: ha pontot szerez, biztosan bejut a legjobb nyolc közé.

Az athéni mérkőzés első szakaszában az ellenfél játszott előnyből, ám a magyar fiatalok újfent megmutatták az erejüket és a tartásukat, hiszen az első negyedóra utáni háromgólos hátrányból gyorsan felálltak, a félidő utolsó bő öt percét pedig 4–1-re nyerték meg; a 16–13-as szünetbeli állást Pergel Andrej átlövése állította be az utolsó másodpercben.

A győzelmi kényszerben játszó svédek azonban nem adták fel, és 14 perc alatt utolérték a magyar fiatalokat (20–20); a kapuban a tornán először kezdő Mikler Krisztián fontos védésekkel támogatta a csapatot, míg elöl a továbbra is remek formában és gólerősen játszó jobbszélső, Imre Bence és az irányító Fazekas Gergő vette vállára az együttest. Az utolsó negyedóra komoly izgalmakat tartogatott: folyamatosan döntetlen körüli volt az állás, majd az 55. percben az ötödik hetesét is bedobta Imre, aki az svéd kapus lábai között pattintott a hálóba – újra előnybe kerültek a magyarok, amire a svédek a következő két percben két góllal válaszoltak, és hosszú idő után szereztek újra vezetést (25–26). Ezt Fazekas bombája egyenlítette ki, majd jó védekezés következett: a svédek nem tudták megtalálni a beállójukat. Az utolsó percben már teljesen szétestek az északiak, a magyar játékosok pedig három gólt is berámoltak; 29–26-ra nyerték meg a második középdöntős meccsüket.

A Bahrein elleni összecsapás után a svédek ellen is Imre Bence lett a találkozó legeredményesebbje (11 gól), egyúttal a legjobbja.

„Mindig volt olyan játékos, aki lökött a csapat szekerén. Bízom benne, hogy ennél is tovább tudunk masírozni, nem vagyunk ennyivel megelégedve”

– mondta Sótonyi László a mérkőzés után.

A magyar csapat a három csoportmeccse után a két középdöntős összecsapását is megnyerte, így hibátlan mérleggel jutott a negyeddöntőbe, amelyben a 20 óra 30 perckor kezdődő Horvátország–Németország meccs vesztese lesz az ellenfele, csütörtökön.

U21-es férfi világbajnokság, középdöntő, 2. forduló
Magyarország–Svédország 29–26 (16–13)
Athén,
Ano Liosia Olympic Hall, 100 néző. V: A.Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
MAGYARORSZÁG: Mikler K., Palasics (kapusok), Fazekas G. 5, Ilic 2, Imre Bence 11 (5), Karai, Krakovszki Zs. 1, Ludmán 2, Lukács P. 1, Papp T. 2, Pergel 2, Sisa 2, Sztraka, Temesvári, Tárnoki, Ónodi-Jánoskúti 1. Szövetségi edző: Sótonyi László
SVÉDORSZÁG: Lindén, Sävinger (kapusok), Donaldsson 2, Elovson 2, J. Ericsson 1, Hamberg, I. Larsson, Lennernäs 2, Leyman, Ljungmark 3, Ljungquist, F. Möller 1, Palmar 8 (4), K. Roberts 3, Sanderhem 4, Skoog. Szövetségi edző: William Törnqvist
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4

Férfi U21-es világbajnokság, Németország-Görögország, 2023. június 20.-július 2.

A juniorválogatott 18 fős vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)