2024. május 2.

Kosárlabda U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság

2023-06-27 19:48

Vereség a törököktől, csoportmásodikként nyolcaddöntős a magyar csapat a debreceni U19-es fiú-vb-n

Érvényesült a papírforma a törökök ellen, miután a Váradi Kornél vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott 26 ponttal kikapott az Eb-ezüstérmestől, így csoportja második helyéről várhatja a hazai rendezésű korosztályos világbajnokság nyolcaddöntőjét.

A dél-koreaiak és az argentinok legyőzése után a magyar csapat a törökökkel csapott össze a csoportelsőségért a Debrecenben zajló U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság keddi játéknapján. A tavaly korosztályos Eb-ezüstérmet szerző törökök szintén két magabiztos siker után várták a záró kört.

A törökök kezdtek jobban, de a mieink tartották a lépést az első percekben (7–8), majd a nyitó negyed derekára öt ponttal elléptek a vendégek (9–14). A mieink elsősorban Csátaljay Péter és Cseh Botond révén voltak eredményesek ebben a periódusban, eközben viszont az ellenfél fizikai fölényével nehezen birkóztak meg Váradi Kornél tanítványai – a törökök tovább növelték a különbséget (13–23), amely a második etap kezdetére már 13-nál járt (14–27). Riválisunk a folytatásban is remekül dobott mind kintről, mind közvetlen közelről (18–38). Ezután stabilizálódni látszott a húsz pont körüli hátrány (28–49), s végül 34–58-as állásnál fejeződött be az első félidő.

Csoportmásodikként jutott be a nyolcaddöntőbe a magyar csapat a hazai rendezésű U19-es fiú-vb-n Forrás: FIBA.Basketball

A nagyszünetet követően sikerült némileg csökkenteni a távolságot, de összességében hasonló mederben zajlott a mérkőzés; 49–68-nál rajtolt a negyedik tíz perc. A végjáték elején Csendes Péter és Hajdu Péter vezérletével igyekeztek zárkózni a magyar fiúk, azonban ezt a törökök nem igazán hagyták (58–79). Az utolsó öt perchez érve a találkozó lényegi kérdései eldőltek,

a magyar válogatott végül 90–64-es vereséget szenvedett, így csoportmásodikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

A csapat legjobbjaként Csátaljay Péter 17 pontig jutott.

A mieink szerdán 17:30-tól a C-csoport harmadik helyezettjével mérkőznek meg a nyolcaddöntőben, várhatóan Japán lesz az ellenfél.