2024. május 3.

Kosárlabda U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság

2023-06-28 19:33

Vereség a japánoktól a nyolcaddöntőben a debreceni U19-es fiú-vb-n

A Váradi Kornél vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott rosszul kezdte az esélyesebb japánok elleni nyolcaddöntőt, majd a kezdeti hátrányt a későbbiekben sem tudta ledolgozni, így a mienk végül 10 ponttal alulmaradtak, és a 9-16. helyért folytathatják a debreceni korosztályos világbajnokságon.

Miután a magyar csapat második helyen zárt a D-csoportban, a nyolcaddöntőben a C jelű négyes harmadik helyezettjével, vagyis Japán válogatottjával találkozott szerdán, az U19-es fiú kosarasok hazai rendezésű világbajnokságán.

Rosszul kezdték a meccset a mieink, a világranglistán jóval előrébb jegyzett ázsiaiak négy perc elteltével 10–0-ra vezettek. Csátaljay Péter ugyan megtörte a „kosárcsendet" (2–10), de a magyar fiúk továbbra is gyengélkedtek a támadó oldalon (2–15). A nyitó negyed végére szerencsére Váradi Kornél csapata is belelendült, Meszlényi Róberttel az élen 11–0-ás hazai szériával ért véget az első etap (13–15). Az ígéretes percek után a folytatás viszont nem alakult jól: az első magyar pontokra egészen a hatodik perc végéig kellett várni a második felvonásban, és bár az ellenfél sem dobott igazán jól, a japánok így is elléptek tíz ponttal (15– 25). Ebben az időszakban a válogatottunk elsősorban büntetőből volt eredményes; 20–35-ös állásnál következett a nagyszünet.

Meszlényi Róbert Forrás: FIBA.Basketball

A fordulást követően – többek között – Schmera Gergely és Meszlényi Róbert pontjainak köszönhetően kilenc pontra sikerült lefaragni a hátrányt (28–37). Majd Csátaljay Péter vette át a stafétát a pontgyártásban, így már csak négy volt közte (33–37). A harmadik negyed végét aztán a japánok hozták le jobban (37–42). A záró tíz perc elején hasonlóan folytatták a távol-keletiek, emiatt újra megnőtt a különbség (37–49). Hajdu Péter triplájával – az utolsó öt perchez érve – 42–49 állt az eredményjelzőn, aztán a japánok villámgyorsan megduplázták az előnyüket (56–42). A végjátékban ugyan még sikerült közelebb jönni (53–58), de a fordításra már nem volt esély,

a magyar csapat 63–53-as vereséget szenvedett.

A mieink legjobbjaként Meszlényi Róbert 14 ponttal zárt.

Pénteken Kína lesz az ellenfél, a 9-16. helyért zajló helyosztók első körében.