2024. május 2.

Birkózás U20-as birkózó Európa-bajnokság

2023-06-29 20:41

Nyikos arany-, Szenttamási bronzérmes, Elekes és Terék döntős a spanyolországi U20-as Eb-n

Remekeltek csütörtökön női birkózóink: a döntőben hátrányból fordítva Nyikos Veronika (76 kg) megvédte U20-as Európa-bajnoki címét Santiago de Compostelában, Szenttamási Róza (55 kg) bronzérmet szerzett, míg Elekes Enikő (65 kg) és Terék Gerda (57 kg) egyaránt a fináléig menetelt.

A csütörtök esti helyosztók sem teltek el magyar érdekeltségek nélkül a spanyolországi U20-as birkózó Európa-bajnokságon. Elsőként Szenttamási Róza (55 kg; Csepel TC-KIMBA) lépett szőnyegre, aki a negyedöntős veresége után a  vigaszágról kiharcolta a bronzmeccset, amelyet végül meg is nyert, 8–8-ra (később szerzett ponttal) győzött a korosztályos Eb-harmadik, olasz Immacolata Danise ellen. Darabos László aranya és Lévai Levente ezüstje után

Szenttamási a bronzával a mieink harmadik érmét szerezte Santiago de Compostelában.

Majd a nap zárásaként Nyikos Veronika (76 kg; Dunaújvárosi KSE-KIMBA) következett, aki Európa-bajnoki címvédőként vágott neki a német Laura Kühn elleni aranycsatának. Azonban nem indult jól a finálé, az első menetben a német 3–0-ás vezetésre tett szert, a második három percben viszont már abszolúte a magyar lány akarata érvényesült, folyamatosan ment előre, és végül hatalmasat küzdve, 6–4-re megfordította a mérkőzést, s így

elsőéves juniorként Nyikos már kétszeres U20-as Eb-győztesnek mondhatja magát.

A korábbiakban Fáth Bianka (50 kg; Budapesti Honvéd SE-KIMBA) kikapott a vigaszágon, ezzel búcsúzott.

A negyedik versenynap délelőttjén újabb öt magyar lány kezdte meg szereplését, közülük

Elekes Enikő (65 kg; Kőbánya SC-KIMBA) és Terék Gerda (57 kg; Budapesti Honvéd-KIMBA) is megállíthatatlannak bizonyult,

mindketten három-három győzelemmel abszolválták az első napot. Az U17-es vb- és Eb-második Terék kétszer is tussal nyert a döntőig vezető úton, míg az U17-es világ- és Európa-bajnok, U20-as Eb-ezüstérmes Elekes egy tussiker mellett az elődöntőben például rendkívül simán, 15–2-re diadalmaskodott, így péntek este két magyar lánynak szurkolhatunk a finálékban.

Matyi Vivien (53 kg; ESMTK-KIMBA) a vigaszágon folytathatja a selejtezős veresége után, Osváth-Nagy Noémi (72 kg; Egri VSI-KIMBA) pedig – egy-egy győztes és vesztes mérkőzést követően – bronzmeccses. Soliman Yasmine (62 kg; Pécsi EAC-KIMBA) kiesett a negyeddöntőben.

U20-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPANYOLORSZÁG)
NŐI BIRKÓZÁS
Vigaszági mérkőzések:

50 kg: Asmar Jankurtaran (azeri)–Fáth Bianka 15–2
55 kg: Szenttamási Róza–Julia Nowicka (lengyel) 8–4
HELYOSZTÓK
Bronzmérkőzések:

55 kg: Szenttamási Róza–Immacolata Danise (olasz) '8–8 (később szerzett ponttal)
Döntők:
76 kg: Nyikos Veronika–Laura Kuehn (német) 6–4

A korábbi eredmények ITT megteinthetők.
CSÜTÖRTÖK DÉLELŐTTI PROGRAM:
Selejtezők:

53 kg: Marija Jefremova (ukrán)–Matyi Vivien 10–0 (Matyi vigaszágas, az ukrán legyőzője döntőbe jutott)
57 kg: Terék Gerda–Celeste Sion (francia) tus 4–0-nál
62 kg: Soliman Yasmine–Nika Andelic (horvát) 10–0
65 kg: Elekes Enikő–Fatima Isayeva (azeri) tus 4–0-nál
72 kg: Osváth-Nagy Noémi–Elmira Yasin (török) 10–0
Negyeddöntők:
57 kg: Terék Gerda–Patrycja Strzelczyk (lengyel) 3–1
62 kg: Olha Padoshyk (lengyel)–Soliman Yasmine tus 2–4-nél (a lengyel nem került fináléba, Soliman kiesett)
65 kg: Elekes Enikő–Masza Perovics (szerb) 9–1
72 kg: Irina Zablocka (ukrán)–Osváth-Nagy Noémi 4–2 (az ukrán meg sem áltt a döntőig, Osváth-Nagy bronzmeccses)