2024. május 2.

Kosárlabda U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság

2023-06-30 19:26

Kikapott a kínaiaktól a magyar csapat, folytatás a 13-16. helyért a debreceni U19-es fiú-vb-n

A magyar válogatott tíz ponttal kikapott a kínai csapattól a debreceni U19-es fiú kosárlabda-világbajnokság 9-16. helyért zajló alsóházi rájátszásában, így a 13-16. helyért folytathatja.

A Váradi Kornél szövetségi edző vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott a csoportkörben előbb legyőzte Dél-Koreát és Argentínát, majd kikapott a törököktől, és a szerdai nyolcaddöntőben 63–53-ra alulmaradt Japánnal szemben is. Ez utóbbi azt jelentette, hogy a mieink lemaradtak a negyeddöntőről, és a 9-16. helyért folytathatták szereplésüket. Pénteken a kínai csapat volt az ellenfél, amely mind a négy eddigi meccsét elvesztette.

Az MTI beszámolója szerint a mérkőzés nagyon hullámzó játékot hozott. Az első negyedben csupán kilenc hazai pont született, ám a másodikat sikerült 24–14-re megnyerni. A harmadik felvonást a kínaiak nyerték simán, a végjátékban pedig szintén jobban összpontosított az ázsiai gárda, így a magyar csapat 76–66-ra alulmaradt.

A magyar válogatott legjobbjaiként Csuti Kornél 17, Hajdu Péter 16 pontig jutott.

Szombaton a Dél-Korea–Madagaszkár párharc vesztese következik a 13-16. helyért.