UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-07-02 21:10

Sima győzelem a lengyelek ellen a törökországi U18-as leány Eb-n

A Völgyi Péter vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott 39 pontos különbséggel verte a lengyeleket a konyai korosztályos Európa-bajnokság második játéknapján.

A franciák elleni vereség után a magyar csapat vasárnap este a lengyelek ellen folytatta szereplését a törökországi Konyában zajló U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon. Az ellenfél az első meccsén 71–47-re kikapott a törököktől.

Jól kezdtek támadásban a mieink, az első percekben Gábor Lili és Strausz Edina felelt a pontokért, ám a lengyelek – ekkor még – tartották a lépést (11–11). Majd többek között Fárbás Eliza és Rátkai Eszter is beszállt a pontgyártásba, így az első tíz perc végére már 25–14-re elléptek Völgyi Péter tanítványai. A második etapot lassan kezdte a válogatottunk, majd a negyed feléhez érve ismét a csapatkapitány Strausz, illetve Gábor jeleskedett a pontok terén (36–22). Tizenötpontos magyar előnynél ért véget az első félidő (44–29).

A fordulást követően a magyar együttes gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét, és 16–3-re nyerte meg a harmadik felvonást (60–32). A lányok lendülete a legvégére sem hagyott alább, így végül nagyon sima, 79–40-es győzelmet arattak a második csoportmeccsen.

A mieink legeredményesebbjeként Strausz Edina 14 pontig jutott, míg Fárbás Eliza és Gábor Lili egyaránt 11-11 ponttal zárt.

Folytatás hétfőn 18 órától a házigazda törökök ellen, akik a második meccsükön 66–43-ra kikaptak a franciáktól.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, KONYA (TÖRÖKORSZÁG)